Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

ministrat e rinj

Ministrat e rinj / Vjen reagimi i parë nga LSI: Qeveri talibane, Mulla Omar Rama do marrë ndëshkimin e merituar

Vjen reagimi i parë nga LSI lidhur me ministrat e rinj të qeverisë socialiste, të prezantuar sot nga kryeministri Edi Rama. Është nënkryetari i LSI,...

Rama e zëvendësoi me Gjiknurin, Balla sheh anën pozitive: Nuk bie ‘tërmet’ në Elbasan! Hap i rëndësishëm që shkoj në qarkun e dytë më...

Taulant Balla ka reaguar për herë të parë pasi kryeministri Edi Rama vendosi ta largojë nga postet në Partinë Socialiste. Balla megjithatë zgjodhi ta shohë...

Top Channel jep parashikimin për qeverinë “Rama 3”: Ja ministrat që ndryshojnë sipas televizionit që mbeshteti kryeministrin

Elisa Spiropali si ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe Taulant Balla si kryetar i Grupit Parlamentar janë emrat e vetëm të konfirmuar nga kryeministri...

Sesioni i ri parlamentar, Kuvendi maqedonas miraton dy ministrat e rinj

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka votuar ditën e sotme dy ministra të rinj, Nina Angellovskën për ministre të Financave dhe Hisen Xhemailin për...

Ndryshimet në qeveri, Zaev tregon ministrat e rinj të kabinetit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas paralajmërimit se do të rikonfiguronte kabinetin e tij qeveritar, ditën e sotme parlamenti maqedonas pas një...

A i pengon Statuti i PS ministrat e rinj të jenë në qeveri? Flet Taulant Balla

Në emisionin “Open” gazetarja Anila Basha ka hapur një temë diskutimi nëse statuti i PS, i ndalon apo jo vendosjen e emrave të rinj...

Grida Duma komenton ministrat e rinj të Ramës: Katër për dreq, tre mirë e një më keq

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, komenton ndryshimet në qeverinë socialiste duke komentuar një e nga një emërimet e reja. Duma...

‘Pakti për Universitetin’, Rama ngre grupin e punës me ministrat e rinj

Kryeministri Edi Rama prezanton sot 'Paktin për Universitetin' në një mbledhje të përbashkët me ministrat e rinj të sapo dekretuar, pedagogë dhe studentë. ...

Urimi i sinqertë i zv.kryetarit të LSI për Erion Braçen: T’a njoh devocionin, i bindur se do bësh më të mirën

Ish-ministri Luan Rama uron Erion Braçen për emërimin në postin më të lartë që ka mbajtur ndonjëherë, atë të zëvendëskryeministrit. Në...

Balla optimist me ministrat e rinj: PS, e vetmja forcë politike që mund të çelë negociatat me BE

Kreu i Grupit Parlamentar Taulant Balla komenton betimin e ministrave të rinj të qeverisë Rama teksa shprehet optimist se Partia Socialiste mund të hapë...

Lajmet e fundit