Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

ministrat e jashtem

Evakuuimi i njerëzve nga Afganistani, ministrat e Jashtëm të NATO-s: Trupat tona ushtarake do të qëndrojnë në Kabul

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të NATO-s kanë vendosur që trupat ushtarake të qëndrojnë në Aeroportin Ndërkombëtar "Hamid Karzai" në Kabul, Afganistan, derisa...

Xhaçka merr pjesë në takimin online të ministrave të Jashtëm: Procesi i Berlinit është një instrument që i shërben integrimit të Ballkanit në BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin online të Ministrave të Jashtëm të rajonit të Ballkanit Perëndimor, në...

Basha takohet me ministrat e Jashtëm të Austrisë, Çekisë dhe Sllovenisë: Integrimi në BE, interesi më i madh për vendin dhe për të përmirësuar...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua ditën e sotme me ministrat e jashtëm të Austrisë, Çekisë dhe Sllovenisë, vend i cili merr dhe...

Kotzias fton në Greqi ministrat e Jashtëm të Ballkanit Perëndimor, çfarë po diskutohet

Ministrat e Jashtëm të vendeve të Ballkanit po zhvillojnë një takim të përbashkët në Sounio të Athinës. Në takim ndodhet edhe...

Vizita e Kotzias në Shkup zbut marrëdhëniet e ngrira, Dimitrov: Kemi bërë 2 hapa të rëndësishëm me Greqinë

Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Maqedonisë janë duke u normalizuar pas një periudhe të gjatë ngrirje dhe stanjacioni. Vizita e ministrit të Jashtën grek...

Takimi i Ministrave të Jashtëm, Shqipëria do shtojë prezencën në misionet e NATO-s

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në takimin e Ministrave  të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s që po zhvillon punimet...

Lajmet e fundit