Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

mini shengeni ballkanik

Albin Kurti: “Ballkani i Hapur” për korrupsionin, kriminelët e luftës dhe ndikimin nga Lindja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se iniciativa e mini-Schengenit që të enjten mori emër të ri duke u quajtur “Ballkani i Hapur”...

Vetëvendosje reagon ashpër ndaj Ramës: Brenda punon për oligarkët, jashtë për Vuçiç

Lëvizja Vetëvendosje, partia e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ka reaguar përmes degës në Shqipëri, lidhur me takimin e kryeministrave Edi Rama, Zoran Zaev...

Mini-Shengeni ballkanik, THAÇI refuzon ftesën e RAMËS: E kam të pamundur, pengesa kryesore Serbia

Presidenti Hashim Thaçi ka refuzuar pjesëmarrjen në takimin e tretë rajonal të shteteve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Tiranë. ...

‘Mini-Shengeni Ballkanik’, Vuçiç: Marrëveshje shumë e rëndësishme për Serbinë, krenar për marrëdhëniet mes tre shteteve

Në këto momente po mbahet në Ohër, Koncerenca e Përbashkët për shtyp mes tre përfaqësuesve të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. ...

Lajmet e fundit