Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

milot balldren

PD-ja ‘masakron’ qeverinë: 120 milionë € vetëm për miqtë e Ramës, asnjë rritje rroge

Partia Demokratike sulmon ashpër qeverinë për miratimin e dhënies së 120 milionë € për disa prej biznesmenëve më të fuqishëm në vend, ndërsa nuk...

BASHA i kthehet ‘Milot-Balldrenit’, akuzon RAMËN dhe Rrok GJOKËN: As në Japoni nuk bëhen rrugët me këto kosto, ai dhe daja i tij po...

Basha iu kthye sërish çështjes së dy konçesionit të shumëdebatuar të ndërtimit të rrugës Milot Balldren. Përpara disa banorëve të Lezhës,...

Konçesionet për Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren, grupi parlamentar demokrat kallëzim penal në Prokurori

Grupi parlamentar demokrat ka përgatitur një kallëzim penal për konçesionet e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren. Mësohet se deputeti Halit Valteri do të...

Konçesionet Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat, KLSH-ja bëri kërkesë dy ditë para seancës plenare: Mos i votoni! Kanë pasoja negative në buxhet (DETAJE)

Kontrolli i Lartë i Shtetit i kërkoi parlamentit shqiptar të mos miratonin 2 konçesionet e ndërtimit të akseve rrugore Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. ...

Meta thellon ‘luftën’, kthen koncesionin 213 milionë euro për rrugën Milot-Balldren (ARSYET E VENDIMIT)

Presidenti i Republikës Ilir Meta kthen në Kuvend për rishqyrtim koncesionin që qeveria i ka dhënë “Bardhi Konstruksion’’ për ndërtim dhe mirëmbajtje te aksit...

Paralajmërimi i Blushit: Cili është PROJEKTLIGJI TJETËR që ka kthyer Meta

Presidenti Ilir Meta dekretoi sot kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit “Për disa shtesa dhe ndryshime në Kodin Penal”. Por...

‘Skandali i PPP Milot-Balldren’, Grida Duma publikon fakte të reja: Aferë e qartë korrupsioni, 14 herë më e shtrenjtë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka publikuar fakte të tjera  të asj që ajo e quan skandali me rrugën Milot-Balldren. ...

Kuvendi miratoi koncesionin për Milot-Balldren, reagon Pjerin Ndreu: Përtej baltës së PD, për Lezhën fillon një histori e re

Kryebashkiaku i ri i Lezhës Pjerin Ndreu përshëndet miratimin në Kuvend në seancën e sotme të koncesionit të rrugës Milot-Balldren. Ndreu...

Kuvendi miraton koncesionet për rrugët Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat

Janë miratuar në Kuvend koncesionet për ndërtimin e dy akseve rrugore, ai i Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Koncesioni për rrugën Milot-Balldren ka...

Akuza e Vokshit: Brenda 1 viti Rama i dha mikut të tij 526 milion euro

Partia Demokratike ka denoncuar koncesionet e reja për dy akse rrugore atët të Milot-Balldren dhe Orikum - Dukat, të cilat do t’i kushtojnë buxhetit...

Lajmet e fundit