Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022

TAG

Mike Pompeo

Rusia e shpalli “non grata”, kush është diplomati amerikan që shoqëroi Mike Pompeo-n në Tiranë

Rusia ka shpallur ditën e sotme “non grata” 963 zyrtarë amerikanë, mes të cilëve edhe presidenti i SHBA, Joe Biden, Sekretari i Shtetit Antony...

“Nuk e them ku u njohëm”, Ilir Kulla tregon detajet e takimit miqësor me Mike Pompeon: E këshillova që të vizitonte me familjen jugun...

Ish-Sekretari i Shtetit në administratën Trump dhe ish-shefi i Cia, Mike Pompeo, gjatë vizitës në Tiranë, ka pasur edhe një takim me analistin Ilir...

“Shpifin se gjoja paskam kërkuar unë takim”, Berisha: Nuk i kërkova kurrë të shihja Mike Pompeo…

Ish-kryeministri Sali Berisha në Berat ka folur për vizitën e ish-sekretarit amerikan në Tiranë, Mike Pompeo. Berisha hodhi poshtë se donte që të takonte Pompeon,...

Rojet e Mike Pompeo do ndalonin Berishën për ta takuar? Reagon “Rithemelimi”: Shpifje e ulët! Karlo Malavita gënjen për llogari të atyre që e...

Ditën e sotme në media qarkulloi lajmi se rojet e sigurisë së ish-Sekretarit amerikan Mike Pompeo ishin pajisur me foton e ish-kryeministrit Sali Berisha,...

E BUJSHME/ Ekipet e sigurisë së Mike Pompeo u pajisën me foton e Sali Berishës, kishin urdhër ta ndalonin t’i afrohej ish-Sekretarit amerikan

Vizita në Shqipëri e ish-Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo nuk kaloi pa reagime, pasi ai u takua vetëm me Enkelejd Alibeajn dhe disa...

OOOPS! Kokalari nxjerr pa dashje E-MAILIN që i nisi sekretarit të Pompeos, çfarë i tha për Alibeajn e Tabakun: Kjo foto do dëmtojë shumë...

Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari, e cila i është bashkuar përpjekjeve së ish-kryeministrit Sali Berisha për t’u rikthyer në pushtet, ka zbuluar komunikimin që ka...

“Pompeo mori mbi 150 mijë dollarë për fjalimin në Shqipëri”, Kokalari: E dija para 6 javësh që do vinte, 75% ai do kandidojë për...

Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari thotë se ish-Sekretari amerikan i Shtetit erdhi në Shqipëri për të mbajtur një fjalim te kampi i muxhahedinëve iranianë në...

Çim Peka: Vizioni i Berishës shpëtoi BE-në nga gazi rus, Pompeo erdhi për biznes por vizita e tij u abuzua nga maxhoranca dhe Alibeaj

Gazetari Çim Peka thotë se ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo erdhi në Shqipëri për biznes, por vizita e tij u abuzua nga maxhoranca...

Ish-sekretari Mike Pompeo nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Tiranës 

Universiteti i Tiranës nderon ish-Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo me titullin e lartë “Doctor Honoris Causa” me motivacionin: “Si një njeri që mishëron...

Vizita e Mike Pompeo në Shqipëri, Ylli Manjani ngre pyetjet: Po honor-aret (pa causa) kush i dha? Sa dha dhe përse?!

Ish-Sekretarri amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, vizitoi sot Shqipërinë, ku u nderua me tirullin “Honoris Causa” nga Universiteti i Tiranës. Ndërkohë, ish-ministri Ylli Manjani në...

Lajmet e fundit