Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

mielli

Rritja e çmimit të miellit, Ervin Bushati: Nuk jetojnë të gjithë vetëm me bukë, produktet e tjera nuk janë rritur

Ish-deputeti Ervin Bushati, i cili tashmë ka marrë postin e Drejtorit të Postës Shqiptare, ka folur ditën e sotme për akuzat e opozitës për...

Shtrenjtohet mielli, çmimi rritet me 15% brenda një jave në tregun vendas

Çmimi i miellit u rrit me 15% brenda një jave në tregun vendas, duke reflektuar zhvillimet në tregun ndërkombëtar dhe sidomos të korrat e...

Skandali me miellin, AKU kallëzon penalisht dy importuesit e mëdhenj

Dy importuesit e mëdhenj të miellit në Shqipëri janë kallëzuar penalisht nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Vëllezërit Hallaçi” dhe “Besniku sh.p.k.” që...

Prodhuesit: Mielli serb, pa cilësi. Është për biskota por përdoret për bukë

Mielli që vjen nga Serbia është i një cilësie te ulët dhe nuk përmban vlera ushqyese. Ky është alarmi që ngre...

Mielli serb gjunjëzon industrinë shqiptare, e pasigurt çfarë po konsumojmë

Industria vendase e blojës po punon me 40% të kapacitetit aktualisht, për shkak se mielli serb pa standarde që po importohet nga Kosova po...

Lajmet e fundit