Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

miell

Jeni penduar që i hodhët miell Ramës në Kuvend? Flamur Noka përgjigjet për herë të parë

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka riktheu në vëmendje mbrëmjen e sotme rastin, kur i hodhi miell në fytyrë Kryeministrit Edi Rama në parlament...

“O kriminela, ja kjo është kokaina juaj”, përshkallëzon protesta para ministrisë, qytetarët lyejnë me miell policët

Qytetarë të shumtë janë mbledhur sërish para Ministrisë së Brendshme për të protestuar për vdekjen e të riut Lear Kurti, pasi u shoqërua në...

VIDEO/ Nuk kaloi pagat për punonjësit, sulmohet me miell ministri shqiptar

Aktivistët e Partisë Socialdemokrate në Kosovë kanë gjuajtur me miell sot Ministrin e Financave, Hekuran Muratin. Njëri nga aktivistët i është sulur ministrit dhe e...

Kriza ekonomike, Maqedonia e Veriut ndalon eksportin e grurit, miellit dhe druve

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar të mërkurën masa të reja për përballje me krizën ekonomike. Sipas vendimit, nga 20 korriku ndalohet eksporti i...

Nga mielli te sheqeri, ja cilat produkte ushqimore do t’u fiksohet çmimi

Zëvendësministri i Bujqësisë, Dhimitër Kote ka zbuluar në një intervistë se kush do të jenë produketet ushqimore që dop të futen në filtrin e...

“Rezervat na duhen për vete”, Maqedonia e Veriut zgjat ndalimin e eksportit të miellit dhe vajit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka zgjatur deri më 15 prill ndalimin e eksportit të drithërave, si miell, grurë, misër elb, fara luledielli, si...

Mbërrin në Portin e Durrësit anija me 2300 ton grurë, importuesit: Do ketë furnizim, por çmimi do rritet

Një anije me mbi 2300 tonë grurë rifuxho pret të shkarkohet në Portin e Durrësit. Anija “Titan” që lundron nën flamurin moldav u nis disa...

Importuesit qetësojnë shqiptarët, furnizimet me ushqime dhe miell nuk do të mungojnë

Importuesit kryesorë të miellit dhe të ushqimeve garantuan se, vendi nuk do të vuajë nga furnizimet, pavarësisht situatave dhe vështirësive që ka krijuar fillimisht...

Mbërrin në Durrës anija “e fundit” me grurë nga Rusia, si do të diversifikohen furnizimet

Në kulmin e sanksioneve që Perëndimi ka vënë ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj në Ukrainë, një anije me grurë që ishte...

“E gjithë vëmendja te dy kufomat që luajnë luftash, e vrau s’e vrau”, Braçe: U harrua prodhimi i miellit, sot çdo prodhues brumerash do...

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe shkruan se sot është dita e katër ku të gjithë po merren me kreu e PD, Lulzim Basha dhe përjashtimin e...

Lajmet e fundit