Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

microsoft

Një sulm i madh kibernetik po ndodh në SHBA

Qindra kompani dhe organizata në Shtetet e Bashkuara janë duke u sulmuar nga hakerat, ka paralajmëruar kompania Microsoft. Sulmi duket se është përgatitur nga i...

Microsoft lëshon paralajmërimin urgjent për përdoruesit e Windows, instaloni përditësimin sepse rrezikoheni…

Microsoft paralajmëron përdoruesit e “Windows” që të përditësojnë sa më parë sistemin e tyre, duke instaluar “update” më të fundit, për shkak të një...

Microsoft prezanton “Windows 11”, por ja çfarë duhet të keni parasysh para se ta instaloni

Microsoft ka prezantuar ditën e sotme “Windows 11” dhe versionin tjetër më pak të kushtueshëm “Windows 11 Home”, të cilat ndryshojnë nga sistemet e...

A është e ardhmja e serverëve nën ujë? Eksperimenti i Microsoft…

Shumëkombëshja me seli në Redmond ka përfunduar testin e parë të një projekti për transferimin e serverëve në kontejnerë që do të zhyten në...

Bill Gates ‘lodhet’ nga Microsoft, tërhiqet nga bordi drejtues

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates po tërhiqet nga bordi i kompanisë për t'u përqëndruar në filantropi. Gates ishte Drejtori i...

Ndahet nga jeta bashkëthemeluesi i Microsoft, miliarderi Paul Allen

Është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare Paul Allen, bashkëthemelues i kompanisë Microsoft. Allen ndërroi jetë pas komplikacioneve nga një formë...

Danimarka krijon ambasadorin e parë digjital në botë, do ketë një funksion të rëndësishëm

Danimarka është bërë shteti i parë në botë që do të ketë një ambasador digjital. Ky ambasador do të fokusohet në marrëdhëniet me kompanitë...

Lajmet e fundit