Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

Michael Roth

Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi i negociatave, s’ka datë për Maqedoninë; por penalizohet dhe Shqipëria

Bullgaria nuk lëshon pe. Në Këshillin e Punëve të Përgjithshme ka këmbëngulur sërish për bllokimin e fillimit të negociatave për Maqedoninë e Veriut. Burime...

Negociatat / Thirrja e fortë e Michael Roth: Të përmbushim detyrimin tonë ndaj Shqipërisë TANI!

Ministri Gjerman për Europën, Michael Roth thotë se tani është koha që Bashkimi Europian të përmbushë detyrimin ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për...

Rama flet dhe me gjuhën e veshjes, kryeministri shfaqet me T-shirt e Xhaketë në takim me ministrin gjerman (FOTOT)

Edi Rama flet dhe me gjuhën e veshjes. Dhe këtë  e ka bërë ditën e djeshme në takimin zyrtar me ministrin gjerman të shtetit...

Ministri gjerman e thotë në krah të Lulzim Bashës: Jam dakord me ju! Por rruga drejt BE nuk varet vetëm nga Qeveria, duhet edhe...

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Michael Roth, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit me kreun e PD Lulzim Basha, në selinë blu,...

Rama bën deklaratën e fortë para ministrit gjerman: BE e ka marrë peng Kosovën, qytetarët nuk lejohen të lëvizin lirshëm

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me Ministrin gjerman të Shtetit për Europën, Michael Roth tha se Bashkimi Europian e ka marrë peng...

Problemet me Bullgarinë, Roth: Maqedonia e Veriut të mos ndahet nga Shqipëria; Rama: Kemi kaq shuëm kohë që presim të hapet dera, në disa...

Ministri gjerman Michael Roth dhe kryeministri Edi Rama janë pyetur në konferencën e  përbashkët nëse Shqipëria duhet të ndahet nga Maqedonia e Veriut përsa...

BE ka vlera, pse s’i mban premtimet për Shqipërinë? Roth: Unë nuk mund të ndryshoj traktatin! Çdo shtet të mbajë përgjegjësitë e veta

Ministri gjerman për Europën, Michael Roth është duke zhvilluar një konferencë të përbashkët për mediat me Kryeministrin Edi Rama lidhur me vijimësinë e proceseve...

Rama ia thotë në sy ministrit gjerman: Qytetarët duhet të udhëtojnë të lirë, s’ka rëndësi nëse kanë bërë vaksina lindore apo perëndimore

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me ministrin gjerman të Shtetit për Europën, Michael Roth, i ka thënë këtij të fundit se do...

Ministri gjerman Roth uron Ramën: Arriti shumicë të qartë në zgjedhje, opozita dhe qeveria të respektojnë më shumë njëra-tjetrën

Ministri i Shtetit gjerman për Europën, Michael Roth ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit. Gjatë një konference të përbashkët...

Ministri gjerman e thotë HAPUR: Shqipëria ka bërë goxha, ka ecur përpara. Ne jemi më keq se ju për pandeminë, se na duhet të...

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth po zhvillon sot një konferencë të përbashkët me kryeministrin tonë Edi Rama. Gjatë fjalës së tij...

Lajmet e fundit