Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

metro

Alarm për bombë në një metro në Paris, autoritetet evakuojnë qindra persona, policët gjetën valixhen…

Një alarm për bombë në një metro të Parisit, shkaktoi panik tek qytetarët që ndodheshin aty. Qindra persona janë evakuuar nga stacioni hekurudhor Gare...

Stuhia tropikale “Elsa” mbërrin në New York, banorët lëvizin në rrugë me motora uji (VIDEO)

Amerikanët e kanë gjetur zgjidhjen për të lëvizur në rrugë edhe kur ato janë të përmbytura. Një video e shpërndarë nga mediat ndërkombëtare, tregon...

Tragjike, 13 të vdekur nga shembja e një mbikalimi të metrosë (FOTO-VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku një urë u shemb në një linjë metroje. Mediat e huaja bëjnë me dije se 13...

Londinezët ‘rrahin paq’ protestuesit e klimës këtë mëngjes, u bllokuan metrotë në orën që ata shkonin në punë (VIDEO)

Ka pasur përplasje në mëngjesin e sotëm në metrotë e Londrës, ku aktivistë të mbrojtjes së klimës u ngjitën mbi metro dhe hapnin banderola...

Politikani i Thesarit në Britani ikën nga qeveria, dhe fotografohet në Metronë e Londrës, me transport publik (A DO ISHTE LEKSION PER SHQIPTARET?)

Eshtë foto e politikanit britanik Philip Hammond, ish-numri dy i qeverisë britanike, Kancelar i Thesarit prej tre vitesh në qeverinë e Theresa May. ...

PANIK në Londër, zbulohen disa pako me BOMBA në aeroporte dhe stacionet e metrove

Policia londineze thotë se ka zbuluar disa bomba të vendosura në ambientet e aeroporteve Heathrow, London City Airport dhe stacionin hekurudhor Waterloo. ...

PAMJE TRONDITËSE, ‘Jelekverdhi’ shembet përtokë pasi qëllohet me armë nga Policia

Më herët kryeministri i Francës është shprehur se këto protesta nuk do lejohen më dhe policia do të veprojë në të njëjtën mënyrë,...

Sulm me thikë në Francë, qëllohen të paktën tre persona

Një sulm me thikë raportohet se ka ndodhur pak minuta më parë në Francë. Sulmi ka ndodhur në metronë e qytetit...

Shqiptari masakrohet me thikë në stacionin e metrosë, arrestohen dy autorët e dyshuar (EMRI)

Dy persona janë arrestuar nga autoritet britanike, si autorë të dyshuar të vrasjes së 35 vjeçarit në Tottenham të Londrës, Edmond Jonuzi. ...


Lajmet e fundit