Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

mesuesit

“Rama shkatërroi arsimin”, Berisha me mësuesit: Erion Veliaj ndërton shkolla me 6 milionë euro, bota i bën me 650 mijë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Edi Ramën dhe qeverinë e tij si shkatërrimtarë të sistemit arsimor në vend, gjatë një takimi me disa mësues...

“Pakoja e Madhe”, Rama: Edhe mësuesit e morën, mbështetje plus për këtë dimër të vështirë

Kryeministri Edi Rama përmes një video ka bërë me dije se edhe mësuesit e kanë marrë Pakon e Madhe. Në llogarinë e tij në "Facebook",...

Pedagogët tërhiqen nga bojkoti, nesër kthehen në auditore!

Sindikata e punonjësve të Universiteteve të Shqipërisë në një deklaratë për mediat ka njoftuar pezullimin e bojkotit duke u futur në mësim, por do...

Edi Rama premton tjetër rritje pagash: Me buxhetin e ri, mbështesim zjarrfikësit, mjekët dhe mësuesit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, se me buxhetin e ri nga janari 2023 e në vazhdim, do të...

Mësuesit kthehen nga pushimet, nisin trajnimet për Abetaren e Përbashkët

Mësuesit në gjithë vendin janë kthyer zyrtarisht në punë dhe kanë nisur trajnimet për Abetaren e Përbashkët që do të shpërndahet për herë të...

Antikorrupsioni, Rama: ka marrë fund koha kur infermierët, mësuesit e policët rekrutoheshin me tesera partie dhe letra bakalli

Kryeministri Edi Rama thotë se koha kur procesi për rekurtimin e mësuesve, infermierëve dhe policëve kthehej në një proces partiak ka marrë fund. Gjatë konferencës...

Prindërit dhe mësuesit të shqetësuar, nuk duan që fëmijët të shohin Squid Game

Një prej serialeve më in të momentit është “Squid Game”. Mirëpo, ky serial është kthyer në një shqetësim për mësuesit të cilët po i...

Brezi i arsimit pandemik, mësuesit: U dëmtuan njohuritë e tre brezave, ulet ndjeshëm numri i nxënësve

Për të tretin vit akademik radhazi, mësimdhënia në vend nisi me masa kufizuese, duke rrezikuar arritjet e një cikli të tërë, me humbje që...

Zbardhet programi i Qeverisë “Rama 3”: Administrata me rrogë mesatare 850,000 lekë, rritje e madhe pagash edhe për kategoritë e tjera

Kryeministri Edi Rama do të prezantojë nesër programin qeverisë të mandatit të tretë. Programi voluminoz i socialistëve do të ketë pesë shtylla kryesore ku...

Edi Rama në qendrën e vaksinimit: Po punojmë për njohjen e Certifikatave të vaksinave me BE! Thirrja për studentët dhe mësuesit

Kryeministri Edi Rama ndodhet mesditën e sotme në qendrën shëndetësore nr.1 në Tiranë, e cila shërben dhe si qendër vaksinimi anti-Covid. Rama ka bërë...

Lajmet e fundit