Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

mesues

I dënuar për pedofili dhe ngacmim seksual, pezullohet nga detyra mësuesi në Berat

Është pushuar nga puna mësuesi Ëngjëll Bregu, i cili ishte rikthyer në detyre edhe pse disa vite më parë kishte qenë i dënuar për...

“Rritje pagash edhe me 32%”, PD pas deklaratës së Ramës: Po riciklon premtimet, rroga është qesharake

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar në lidhje me buxhetin që u prezantua sot për ministrinë e Arsimit, ku kryeministri Edi Rama...

Përtej mësueseve që u përleshën me kuç e me maç

Nga Çapajev Gjokutaj Dy mësuese të një gjimnazi në Tiranë janë pezulluar nga puna se u përleshën me njëra tjetrën, jo për flokësh po me...

Sherri mes mësueseve në Tiranë, procedohen 5 persona dhe shpallet në kërkim një tjetër (EMRAT)

Policia ka zbardhur dhe dokumentuar ngjarjen që ndodhi ditën e djeshme mes mësuesve të shkollës “Andon Zaku Çajupi”, në rrugën “Kongresi i Manastirit”. Sherri ka...

Sherri te “Xhamlliku”, të konfliktuarit janë mësuesit e shkollës “Çajupi”, për t’i ndarë ndërhynë familjarët, njëri qëlloi me armë

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me sherrin që u shënua mëngjesin e sotëm në Tiranë. Bëhet me dije personat që janë përfshirë në sherr...

Nxënësit në Bulqizë mbeten pa mësim, ZVA nuk emëron mësuesit në disa shkolla

Qindra nxënës kanë mbetur pa mësim këto ditë në Bulqizë, pasi Zyra Vendore Arsimore (ZVA) nuk ka emëruar mësuesit në disa shkolla. Në shkollën e...

100 mijë lekë për t’u punësuar si mësues, detaje nga operacioni i SPAK në Dibër, si punonjësi i Këshillit të Qarkut premtonte vend pune;...

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me aksionin e SPAK që u zhvilllua dje në Zyrën Vendore Arsimore Dibër dhe Këshillin e këtij...

Nesër nis mësimi plotësues, ISHP publikon udhëzimin: Mësuesit të vaksinohen para 30 shtatorit, nxënësit mund të hyjnë e të dalin vetëm një herë (E...

Nesër më 1 shtator nis mësimi plotësues për të gjithë nxënësit. E teksa nesër hapen dyert e shkollave Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) ka...

VIDEO/ Me AK-47 në krah, njihuni me talebanin me MASTER në “SHKENCA POLITIKE” që u pagua nga SHBA: Kam punuar si mësues anglishte, ëndërroj...

Prej ditësh forcat talebane kanë marrë nën kontroll Afganistanin dhe po terrorizojnë qytetarët vendas, ndërkohë që presidenti i vendit është arratisur dhe ushtria vendase...

Pedagogët, mësuesit dhe edukatorët marrin dozën e dytë të vaksinës anti-Covid, Manastirliu: Më pas do të vijojmë…

Mësuesit, pedagogët dhe ekukatorët ditën e sotmedo të marrin dozën e dytë të vaksinës anti-Covid. Ministrja, Ogerta Manastirliu ka shkuar për të parë procesin e...

Lajmet e fundit