Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

mesimi

Moti i keq në veri, pezullohet mësimi në 2 shkolla të Pukës

Veriu është zbardhur nga reshjet e borës që prej ditës së djeshme dhe kështu janë shfaqur edhe problemet e para. Burime...

Përmbytjet, Nikolla: Pezullohet mësimi në 25 shkolla të vendit për 5 ditë

Ditën e nesërme nuk do të zhvillohet mësimi në 25 shkolla të vendit për 5 ditë. Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla,...

Moti i keq, këto janë shkollat e para ku do pezullohet mësimi

Shirat e rrëmbyeshëm kanë përfshirë të gjithë vendin. Sakaq, në disa zona raportohet për mungesë të energjisë elektrike. Ndërkohë, në Gjirokastër...

Shkollat nisin më 11 shtator. Ja kur nis shpërndarja e librave

Dita e parë e shkollës për nxënësit e sistemit parauniversitar, këtë vit do të jetë data 11 shtator. Ndërkohë, Ministria e Arsimit ka përcaktuar...

Shpallet mësuesja më e mirë në botë dhe shpërblehet me 1 milion dollarë

Një mësuese nga një shkollë e vogën në Kebek të Kanadasë ka fituar çmimin plot 1 milion dollarë për përsosmëri në mësimdhënie. ...

Zyrtare/ Ministria e Arsimit: Të hënën nis mësimi në të gjitha shkollat e vendit

Ministria e Arsimit dhe Sportit bën me dije se ditën e hënë me datë 16 Janar 2017, do të nisë procesi mësimor i rregullt...

Zv/ministrja Malaj: Kemi një plan konkret si do zëvendësohen orët e humbura të mësimit

Ministria e Arsimit ka hartuar një plan konkret mbi mënyrën sesi do të bëhet zëvendësimi i orëve të mësimit të parealizuara për shkak të...

Berati ka nxënësit më të mirë, qyteti me nxënësit më të dobët është Fieri

Nxënësit e Beratit janë më të mirët ndërsa nxënësit e Fierit më të dobëtit. Ky është një ndër rezultatet e raportit kombëtar të vlerësimit...

Lajmet e fundit