Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

mesimi

Pas rekomandimit të Komitetit të Ekspertëve, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm: S’ka më mësim online, mësimi do të zhvillohet në shkolla për...

Pasi Komiteti Teknik i Ekspertëve rekomandoi që mësimi mund të fillonte rregullisht në shkolla, Ministria e Arsimit ka vendosur që të pranojë këtë propozim.Ministrja...

Nuk morën pjesë në mësim online, rreth 2600 fëmijë rikthehen sot në bankat e shkollës

Ditën e sotme rikthehen në bankat e shkollës rreth 2600 fëmijë të cilët gjatë periudhës së karantinës nuk kanë mundur që ta ndjekin mësimin...

Kur do të rifillojë mësimi? Ministrja Shahini u përgjigjet pyetjeve të nxënësve   (VIDEO)

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një komunikim në rrjetet sociale i ka dhënë përgjigje pyetjeve të nxënësve dhe prindërve të tyre për rifillimin...

MAS shpall datën: Ja kur nis mësimi në Tiranë, Durrës, Shijak, Vorë, Kurbin dhe Krujë

Ministria e Arsimit ka vendosur datën e rifillimit të procesit mësimor në qytetet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. MAS...

SHKOLLAT/ Që NESËR, në 2 dhjetor mësimi nis normalisht (Tirana dhe Lezha në 5 dhjetor; Durrësi në 9 dhjetor)

Ministrja e Arsimit Besa Shahini tha sot në një deklaratë për mediat tha se mësimi në gjithë Shqipërinë, përveç...

Shpërndahet lajmi se shkollat hapen në 9 dhjetor, reagon MINISTRJA BESA SHAHINI: Ju lutem mësues e nxënës, ja e vërteta…

Ministria e Arsimit përgënjeshtron një lajm që është përhapur me shpejtësi në media se shkollat do të hapen në 9 dhjetor, raporton newsbomb.al. ...

Studentët filluan mësimin, Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë merr VENDIMIN e rëndësishëm

Pas pezullimit të protestës dhe fillimit të procesit mësimor dekanati i Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë kanë vendosur strukturën e vitit akademik. ...

Pedagogët vendosin sot për grevën, bllokohet mësimi në dy fakultete

Sot në orën 11:00 pritet të mblidhet Asambleja e Pedagogëve për të vendosur në lidhje me grevën e paralajmëruar. Kujtojmë...

‘Mësimi do të shtyhet në verë’, Rama tregon HALLIN më të madh të qeverisë

Gjatë një bashkëbisedimi me studentët në sallën e re të rikonstruktuar të studimit te Konviktet e Mjekësisë, kryeministri Edi Rama foli për rikonstruktimin e...

Senati akademik i UT mbështeti studentët, Rama i përshëndet: Uroj të rifillojë mësimi një orë e më parë

Ditën e sotme Senati Akademik i Universitetit të Tiranës rikonfirmoi mbështetjen për studentët, ndërkohë që i kërkoi këtyre të fundit ndjekjen e procesit mësimor, duke...

Lajmet e fundit