Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

mesimi online

Viti i ri shkollor, Manastirliu e prerë: Kush nuk vaksinohet nuk shkon në shkollë! Vetëm online

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një vizitë në Qendrën Shëndetësore nr.4 në kryeqytet nga ku ka apeluar sërish...

Pas sugjerimit të Komitetit, DPAP merr vendimin, NESËR maturantët do zhvillojnë mësim në klasa (E PLOTË)

DPAP pas sugjerimit të Komitetit Teknik të Eklspertëve, për rikthimin në klasa të maturantëve, ka vendosur që mësimi në banga për ta të fillojë...

Mësim online në kohë pandemie, Arben Malaj ndërhyn në mes të emisionit dhe zbulon detajin e ligjit për Arsimin e Lartë: Ajo diplomë nuk...

Si pasojë e rritjes së numrit të infektimeve, Ministria e Arsimit në bashkëpunim me atë të Shëndetësisë vendosen që duke nisur nga sot, mësimi...

VIDEO EPIKE/ Teksa mësuesi po shpjegonte nxënësi hap padashur kamerën, ja çfarë po bënte

Situata e pandemisë së koronavirusit ka sjellë që nxënësit dhe studentët nëpër botë të zhvillojnë mësimin online. Natyrisht që në pamundësi...

Viti i ri akademik, flet ministrja Kushi: Mësimi online ishte vendim i vështirë, por i pashmangshëm

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka folur në ceremoninë e rihapjes, pas 10 vitesh të Universitetit të Forcave të Armatosura, për rifillimin e vitit...

Lajmet e fundit