Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

Mesdhe

Ngjarje tragjike në detin Mesdhe, mbyten 2 anije me emigrantë, të paktën 39 të vdekur

Të paktën 39 migrantë kanë vdekur si pasojë e mbytjes së dy anijeve në Tunizi sot, ndërsa u përpoqën të kalonin Mesdheun në ishullin...

Tragjedi në Mesdhe, 74 emigrantë mbyten pranë brigjeve të Libisë, mes tyre gra dhe fëmijë

Të paktën 74 migrantë kanë humbur jetën pasi një anije u mbyt në brigjet e Libisë në Detin Mesdhe. IOM tha...

Emigrimi ilegal në Mesdhe, Rojet Bregdetare të Spanjës shpëtojnë 200 marokenë

Rojet bregdetare të Spanjës kanë deklaruar se kanë shpëtuar rreth 200 migrantë marokenë gjatë Krishtlindjes duke i larguar nga varkat e improvizuara në Detin...

Tjetër KATASTROFË humanitare, vdesin 9 refugjatë në ujërat e Mesdheut (BILANCI)

9 refugjatë afrikanë u mbytën në ujërat e Mesdheut teksa varka me 56 persona u përmbyt në afërsi të Lampedusas. Rojet...

U fundos në Mesdhe, nxiren nga anija trupat e 55 emigrantëve të mbytur

Trupat e 55 emigrantëve që u mbytën në bregun libian të enjten nga fundosja e një anijeje druri, janë nxjerr sot nga autoritetet. ...

Stuhia e fuqishme “Medicane” godet Mesdheun, rrezikohet edhe Shqipëria

Një stuhi e fuqishme pritet të godase në Mesdheun lindor këtë fundjavë. Sipas ekspertëve italianë kjo stuhi i përket kategorisë 1...

Refugjatët e gjetur në Mesdhe, Franca, Malta dhe Gjermania i hapin dyert

Kryeministri i Italisë Giuseppe Konte ka njoftuar se Malta, Franca dhe Gjermania janë treguar të gatshme për të marrë secila nga 50 refugjatë të...

Horror në detin mesdhe, peshkaqenët vrasin 31 njerëz (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe, ku 31 njerëz kanë rënë pre e peshkaqenëve blu. Mësohet...

Tragjedi në Mesdhe, mbytet anija me emigratë

Një tjetë tragjedi ka nddhur orët e vona të datës 10 teksa një gomone më 130 pasagjerë në bord është mbytur. Nga raportimet...

Shmanget tragjedia në Mesdhe, shpëtohen 2 mijë emigrantë

Garda bregdetare Italiane ka përfunduar me sukses një operacion shpëtimi për 2,121 migrantë në Detin Mesdhe fatëkeqsisht gjatë këtij operacioni është nxjerr një trup...

Lajmet e fundit