Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Merkato

Surpriza, Laçi merr talentin e kombëtares shqiptare

Laçi ka qenë një surprizë për të gjithë me formën e treguar në 2 fazat e para për vetë lojën e bukur që ka...

‘Zgjohet’ Inter, pronarët kinezë përgatisin dy ‘dhurata’ për Spaletin

Inter është folur shpesh nga mediat italiane se është një skuadër pa stol dhe ka vetëm lojtar titullar. Për këtë fakt trajneri Spaleti...

UEFA dhe FIFA i shpallin “luftë” shpenzimeve pa kriter në merkato

Merkatoja e kësaj vere pa transferime të lojtarëve nga një skuadër në një tjetër për shifra që nuk ishin dëgjuar më parë. Për...

Propozimi revolucionar në futboll, të hiqet merkato

Mund të duket si utopike, por merkato e Janarit në futboll mund të hiqet. Ky propozim është hedhur fillimisht nga skuadrat...

Pas dështimit në verë, Inter do të tentojë goditjen e madhe në merkato në Janar

Mund të cilësohet si dështimi i vetëm i Interit në këtë merkato, mungesa e blerjes së një mbrojtësi cilësor që do mund të zëvendësojë...

Inter aktiv në orët e fundit të merkatos, gati firma për Mustafin dhe Karamoh

Merkatoja e këtij viti do të mbahet mend gjatë për shifrat e “çmenduara” me të cilat u transferuan futbollistët. Por një nga ato ekipe...

E trishtë për Interin, dëmtohet blerja e madhe në merkato

Pas gëzimit të madh që solli transferimi i Canselo tek Inter, që u tha se do të zgjidhte përfundimisht problemet e zikaltarëve me mbrojtejen,...

Ikën Mbappe, Monako zëvendësuesin e gjen në Itali, merr Jovetiç nga Inter

Tashmë është zyrtare Stevan Jovetiç është lojtar i Monako duke u larguar përfundimisht nga Inter. Malazezi kështu largohet Interit, pas dy...

Roma bën transferimin e madh të verës, merr Schick

Pas më shumë se 2 muaj ka marrë fund tashmë “telenovela Schick”. Sulmuesi i talentuar çek i Sampdorias ditën e sotme ka zyrëtarizuar kalimin...

“Bomba” e merkatos, Barcelona ofron 150 milion euro për Dembele

Transferimi i Osumane Dembele te Barcelona është çështje orësh sipas shtypit francez. Ditën e sotme është mbajtur një takim midis dy...

Lajmet e fundit