Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Mentor Kikia

Mentor Kikia: Këta që kanë marrë pushkët për të mbrojtur Berishën, si ata të Shkollës së Bashkuar që në 1991 ishin gati të mbronin...

Gazetari Mentor Kikia e cilëson vendimin e Bashës për lënien jashtë grupit parlamentar të Sali Berishës si katarsisin e vërtetë të Partisë Demokratike, që...

Letër publike shefit të SPAK: Këtu, harbutëria dhe arroganca e njeriut të pasuruar duke vjedhur nuk pyet për ligjin. Ju, keni në dorë...

Nga Mentor Kikia Drejtuesin e SPAK, Arben Kraja, unë e njoh shumë herët dhe mund ti shkruaja edhe privatisht. Por duke qenë se çështja për...

“30 qershori” në “duart” e Komisionit të Venecias, gazetari kritika “Kushtetueses”: Vdiq ende pa lindur akoma, gjykatësit u frikësuan dhe shitën përgjegjësinë

Gjykata Kushtetuese vendosi ditën e djeshme t’i drejtohej Komisionit të Venecias përsa i ëprket çështjes së zgjedhjeve të 30 qershorit 2019, pasi kryebashkiakja e...

Gazetari jep ALARMIN: Rinia shqiptare në krizë të madhe besimi! Modelet janë prostitutat dhe trafikantët e drogës

Këngët banale, shthurja në rrjete sociale apo emisione të ndryshme televizive kanë krijuar një debat të madh në shoqërinë tonë, për sa i takon...

Qindra të rinj në Shkodër për konkurentët e “Për’puthen”, gazetari: Me këtë rini, e ardhmja është e sigurtë! Në dreq do të shkojmë

Gazetari Mentor Kikia shkruan me dyndjen e të rinjve në Shkodër, për të takuar konkurentët e një emisioni televiziv. Me nota të forta ironie,...

Grida Duma zbulon ç’ndodhi në Rrogozhinë gjatë votimeve: Komisionerët u shantazhuan nga ish-kreu i Bashkisë. Ishte një tip që hiqej si i KQZ-së, por...

Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Shqipërisë, Grida Duma ka thënë sot në “Open” se PD-ja po përgatitet për grumbullimin e shumë materialeve të...

Gazetari i njohur pyet: Po ne që nuk jemi anëtarë të PD-së, mund të kandidojmë për kryetar?

Me humbjen në zgjedhjet parlamentare, në Partinë Demokratike ka nisur kontestimi i lidershipit të Lulzim Bashës, madje tashmë kanë dalë edhe emrat e parë...

Ftesa e kryeministrit për Bashën, gazetari: As vetë Rama nuk e di si mund të bashkëpunojë opozita me mazhorancën, por ky ishte guri që...

Ftesa e kryeministrit Edi Rama drejtuar kryedemokratit Lulzim Basha për bashkëpunim ka ngjallur reagime të shumta në opinionin publik.Gazetari Mentor Kikia e ka quajtur...

‘Çfarë do bëni nëse humbni zgjedhjet?’, Basha nuk përgjigjet, Fevziu i flet anglisht: If…? Ja si ia kthen kryedemokrati

Drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu ka tentuar sot të marrë një përgjigje nga Basha, se “çfarë do të bëjë ai nëse humbet zgjedhjet?”....

“Nuk ka ndonjë meritë për ndonjë gjë të madhe”, gazetari i njohur për Bashkim Finon: Ishte i pakorruptuar, s’i bëri keq këtij vendi

Mësazhe të shumta ngushëlluese kanë pushtuar sot mediat dhe rrjetet sociale, nga personalitete të njohura për ndarjen e parakohshme nga jeta të politikanit Bashkim...

Lajmet e fundit