Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

memaliaj

Vatër e re zjarri në Memaliaj, dëgjohen shpërthime të municioneve luftarake në zonën përreth fshatit

Një vatër zjarri është aktivizuar ditën e sotme në Memaliaj. Bëhet me dije se flakët kanë  përfshirë një sipërfaqe pyjesh në fshatin Memalia. Ndërkohë, raportohet...

9 ujësjellësa në Tepelenë e Memaliaj pjesë e projektit për efiçencën e energjisë, Balluku: Rritet cilësia e furnizimit, ulen kostot e shërbimit

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, përmes Agjencisë për Efiçencën e Energjisë, në kuadër të mbështetjes së investimeve për përmirësimin e efiçencës së energjisë, po...

Zjarr në Memaliaj, digjen pemët dhe dëmtohen shtyllat elektrike, prej disa orësh zona pa drita

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj, duke djegur pemët në kodër, si dhe duke dëmtuar linjat...

U arrestuan në 2018 për vrasjen e Alket Muhajt në Memaliaj, Apeli liron nga burgu babë e bir (Si ndodhi ngjarja)

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu babë e bir, Et’hem dhe Dino Muhaj, pasi ishin arrestuar në 8 shtator 2018. Ata u arrestuan...

Pas Pustecit, nis numërimi i votave në Memaliaj dhe Poliçan

Pas Bashkisë së Pustecit, fillon numërimi dhe në Memaliaj e Poliçan. Në qarkun e Gjirakastrës janë hapur tre kutitë e para nga komisionerët të...

Gjendet një trup i pajetë në shtratin e lumit Vjosë, Policia: Është një 47 vjeçar, vuante nga probleme të shëndetit mendor

Trup i pajetë i një personi është gjetur sot në shtratin e lumit Vjosë në Memaliaj. Sipas Policisë, bëhet fjalë për një 47 vjeçar...

Në gjendje të dehur, shefi i Postës në Memaliaj godet dhe kërcënon një 20-vjeçar

Një 20-vjeçar është goditur dhe kërcënuar nga shefi i Postës së Memaliajt. Nuk dihen arsyet se pse ka ndodhur ky konflikt i ashpër mes...

Disa fshatra në Memaliaj janë 24 orë pa energji elektrike, banorët u bëjnë thirrje institucioneve për zgjidhjen e problemit

Disa fshatra në Memaliaj kanë mbetur pa energji elektrike. Sipas informacioneve për mediat, fshatrat Krahës, Kalivaç, Toç, Anvjos, Qesarat, Sinanaj, Iliras,...

Nxënësi me Covid-19 infekton edhe shokët, mbyllet klasa në një gjimnaz në Memaliaj

Disa gjimnazistë në Memaliaj janë infektuar me koronavirus. Sipas informacioneve për mediat, një nxënës shfaqi simptomat e virusit dhe pas kryerjes së testit ka...

Mbollën kanabis në oborrin e shtëpisë në Memaliaj, arrestohet 55 vjeçari dhe procedohet djali i tij

Policia ka arrestuar një 55 vjeçar në Memaliaj, pasi akuzohet për kultivim kanabisi. A.B, banues në Memaliaj e kishte mbjellë lëndën...

Lajmet e fundit