Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

meksike

Qëllohet për vdekje gazetari, autorët e sulmuan teksa po hipte në motor

Një gazetar është qëlluar për vdekje në jug të Meksikës. Mediet e huaja raportojnë se Gustavo Sánchez Cabrera u vra nga disa persona të armatosur,...

Ngjarje horror në Meksikë, burri hyn në qendrën e votimit dhe hedh një kokë të prerë njeriu

Një ngjarje horror ka shoqëruar ditën e zgjedhjeve në Meksikë. Një burrë hyri në një qendër votimi dhe hodhi një qese plastike, e cila...

Tragjike, 13 të vdekur nga shembja e një mbikalimi të metrosë (FOTO-VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku një urë u shemb në një linjë metroje. Mediat e huaja bëjnë me dije se 13...

Plas SKANDALI me vaksinat Pfizer, nuk janë anti-Covid, por anti-rrudhë (Shtetet ku po falsifikohet)

Ndërkohë që të gjithë duan të vaksinohen me të, një skandal ka ndodhur me vaksinat Pfizer. Prodhuesi i Pfizer ka thënë se janë zbuluar...

Kriza e emigrantëve në kufirin Meksikë-SHBA, numri i fëmijëve të pashoqëruar shënon rritjen më të lartë në muajin mars

Rreth 19,000 fëmijë që udhëtonin të pashoqëruar kanë kaluar kufirin nga Meksika për në SHBA, kanë marrë mbështetjen e qeverisë amerikane.  Autoritetet thanë se ky...

Banda kriminale i pret rrugën makinës së policisë, vriten me armë 13 efektivë në Meksikë (VIDEO)

Njerëz të armatosur vranë të paktën 13 policë meksikanë në një pritë në një distancë të shkurtër jashtë kryeqytetit gjatë ditës së djeshme. ...

I vranë vajzën 20-vjeçare, nëna e saj kthehet në detektive dhe kërkon drejtësi, falë saj arrestohen 10 kriminelë të bandës së rrezikshme

Dëshpërimi i një nëne arriti t’i japë drejtësi vajzës së saj, e cila u vra nga një bandë e rrezikshme. Historia...

E frikshme, gjenden 59 trupa të pajetë në një varrezë të fshehur në Meksikë

Autoritetet meksikane kanë zbuluar një varrezë me 59 trupa të pajetë pranë qendrës së Guanajuato. Sipas tyre ata ishin njoftuar prej...

Sulm makabër në Meksikë, vriten 11 persona në një lokal

Një masakër ka ndodhur në një lokal në Meksinë në orët e para të mëngjesit të së dielës, ku u gjetën të vrarë 11...

Pinë dezinfektues duarsh për t’u dehur, tre të vdekur dhe një i verbuar në Meksikë

Tre persona vdiqën dhe një tjetër mbeti i verbër nga helmimi me metanol, pasi pinë dezinfektues duarsh për t'u dehur. Ngjarja...

Lajmet e fundit