Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

meksike

Aksident tragjik! Përmbyset kamioni me emigrantë, 53 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në jug të Meksikës ku  fatkeqësisht kanë humbur jetën 53 persona dhe dhjetra të tjerë kanë mbetur të...

Të sfilitur dhe të shtrirë në rrugë, mijëra emigrantë ikin nga vendi për të ardhme më të mirë, sytë nga SHBA

Mijëra emigrantë dhe azilkërkues nga Amerika Qendrore dhe Karaibet kanë rifilluar udhëtimin e tij nëpër Meksikën jugore të hënën, pavarësisht shqetësimeve se gjysma e...

Zbulohet kanoe e lashtë prej druri në Meksikë, mendohet 1 mijë vjeçare (FOTO)

Arkeologët kanë zbuluar një kanoe prej druri në Meksikën jugore, e cilia besohet të jetë mbi 1000-vjeçare. Me përmasa 1.6 metra, kanoe u gjet e...

Tërësisht nudo në Meksikë, Demi Rose publikon fotot e nxehtë dhe “tërbon” rrjetin

Demi Rose njihet për fotot e saj të “çmendura” në rrjete sociale, por këto të fundit janë me të vërtetë shumë ‘hot’. Modelja e famshme...

“SHKUNDET” Meksika nga TËRMETI, viktima e parë një 19-vjeçar

Një tërmet i fuqishëm ka goditur jugperëndimin e Meksikës gjatë orëve të para të mëngjesit. Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara tha se një tërmet...

“Fundoset” nga shirat spitali në Meksikë, humbin jetën 16 pacientë 

Të paktën 16 pacientë në një spital në shtetin Indalgo, në Meksikën qendrore, kanë vdekur nga përmbytjet e shkaktuara nga shiu i rrëmbyeshëm. Autoritetet njoftuan...

VIDEO/ Rrëzohet helikopteri ku po udhëtonte ministri, plagosen 4 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku helikopteri ku udhëtonte ministri i Brendshëm, Eric Ciseros është rrezuar. Siç shihet edhe në vidieo piloti...

“Do t’ju bëj të hani fjalët tuaja”, karteli i drogës kërcënon me jetë spikeren e lajmeve

Një nga kartelet më të fuqishme të drogës në Meksikë ka kërcënuar me jetë një spikere të njohur të lajmeve në Meksikë, Azucena Uresti,...

Të shtëna me armë në një ndeshje futbolli në Meksikë, 3 të vdekur (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Guanajuato të Meksikës. Sipas mediave të huaja, nga të shtënat me armë gjatë një ndeshjeje futbolli në...

Persona të armatosur i zënë pritë makinës së policisë, qëllojnë me breshëri plumbash drejt tyre, një efektiv mbeti i plagosur

Pamjet e kamerave të sigurisë kanë hapur momentin kur dy persona të armatosur kanë hapur zjarr mbi një makinë policie e cila po kalonte...

Lajmet e fundit