Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

meksike

Gazetari amerikan paralajmëron Shqipërinë: Kujdes me drogën, ja si nisi lufta e karteleve në Meksikë

Michel Marizco është një gazetar investigativ amerikan, i specializuar në marrëdhëniet mes SHBA dhe Amerikës Latine, specifikisht për krimin e organizuar, trafikun drogës etj. ...

Donald Trump nga Meksika: Me presidentin tuaj diskutuam ngritjen e murit, jo cili do paguaj për të

Kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Trump ka zhvilluar një vizitë në Meksikë ku është takuar me presidentin e këtij vendi, Enrique Pena...

Juana, vrasësja meksikane tregon makabritetet që kryente me viktimat pa kokë

“Më eksitonte gjaku i tyre, lahesha me të madje një herë e kam pirë teksa ishte ende i ngrohtë”, ka thënë ajo. Por...

Frika për incidente, Fadil Vokrri pritet në aeroportin e Meksikës nga zyrtarë të FIFA-s

Për shkak të frikës se mund të ketë probleme pasi Meksika nuk e ka njohur Kosovën drejtuesit e FIFA-së nuk i kanë lënë asgjë...

Arrestohet pastruesi i parave të “El Chapos”

Policia federale meksikane ka arritur të arrestojë shefin e bosit të drogës Joaquín Guzmán Loera, i cili merrej me pastrimin e parave që buronin...

Joe Biden: Fjalimi anti-meksikan i Donald Trump i rrezikshëm

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden kritikoi sot fjalimin anti-meksikan të kandidatit republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump, duke e cilësuar si të rrezikshëm, gjatë...

Zhdukja e 42 studentëve në Meksikë ende mister, hetuesit pa asnjë provë

Një raport i dytë në lidhje me zhdukjen e 42 studentëve në shtetin meksikan, Guerrero, thotë se nuk ka prova për të mbështetur raportin...

Lajmet e fundit