Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

meksike

Shpërthen vullkani i rrezikshëm, pamje dramatike (Video)

Colima, një nga vullkanët më të rrezikshëm në botë ka shpërthyer dy ditë më parë duke çliruar hirin disa mijëra metra në ajër. ...

Presidenti i Meksikës dënon vendimin e Donald Trump: Nuk do paguajmë ne për murin

Presidenti meksikan, Enrique Pena Nieto reagoi lidhur me vendimin e homologut të tij amerikan, Donald Trump, që urdhëron ndërtimin e një muri përgjatë kufirit...

Pikat e konfliktit SHBA-Meksikë dhe përkeqësimi që mund të sjellë Donald Trump

Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Meksikës mund të përkeqësohen në drejtimin e presidentit të ri, Donald Trump. Testi...

Nis të marrë formë agjenda ndërkombëtare e presidentit Trump, pret homologun e parë në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump do të presë homologun e tij meksikan, Enrique Pena Nieto më 31 janar në Shtëpinë e Bardhë, njoftoi zëdhënësi...

Ndryshim në politikën e jashtme? Donald Trump zgjedh liderët e këtyre 8 shteteve për të telefonuar, shqetësim në Britani

Zgjedhja e Donald Trump si president i SHBA-së është shoqëruar me dyshimet nëse politika e jashmte amerikane do të ketë ndryshime të mëdha. ...

Foto shokuese: Viktima e karteleve të drogës varet në mbikalim

Droga, dhuna dhe pushteti kanë qenë kryefjala edhe për këtë vit në Meksikë, aty ku përplasja mes karteleve të drogës dhe qeverisë është e...

Ky është pylli më i magjishëm në botë (Video)

Ka një ekosistem të rrallë që është i rrezikuar në të gjitha pjesët e tjera të botës dhe ndodhet në juglindje të Meksikës. ...


Lajmet e fundit