Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

meksike

Një nga më të kërkuarit nga FBI, arrestohet “Zoti i drogës” në Meksikë

Trafikanti më i kërkuar i drogës i FBI-së, Rafael Caro Quintero, është arrestuar nga policia meksikane. Uashingtoni kishte dhënë një shpërblim prej 20 milionë dollarësh...

Terror në Meksikë: 15 persona të armatosur hyjnë në hotel dhe vrasin 11 persona

15  persona të armatosur kanë hapur zjarr drejt një hoteli në qytetin meksikan Celaya, në shetetin qendror Guanajuato. Mediat lokale raportojnë se të paktën 11...

I dhunuar dhe i hedhur në rrugë, gjendet i pajetë gazetari

Një gazetar meksikan u gjet i vdekur mbrëmjen e djeshme në Sinaloa të Meksikës. I pajetë është gjetur gazetari, Luis Enrique Ramirez, një gazetar dhe...

Tronditëse, humbin jetën 9 persona gjatë një sulmi me armë në një funeral, mes tyre një fëmijë 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku 9 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi me armë që ka ndodhur...

I riu i dhuron veshkën vjehrrës, ja çfarë bën e dashura pak pas gjestit human

Një i ri nga Meksika u bë i famshëm në vend pak muaj pasi i dhuroi veshkën vjehrrës së tij. Përveç aktit human, Uziel Martinez...

Horror në Meksikë, trupat e 10 personave të vrarë lihen para zyrës së guvernatorit, dyshohet për një luftë mes karteleve rivalë të drogës

Një ngjarje shokuese ka ndodhur ditën e sotme në Meksikë, ku janë gjetur trupat e 10 personave të vrarë brenda makinave. Autoritetet nisën menjëherë...

Aksident tragjik! Përmbyset kamioni me emigrantë, 53 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në jug të Meksikës ku  fatkeqësisht kanë humbur jetën 53 persona dhe dhjetra të tjerë kanë mbetur të...

Të sfilitur dhe të shtrirë në rrugë, mijëra emigrantë ikin nga vendi për të ardhme më të mirë, sytë nga SHBA

Mijëra emigrantë dhe azilkërkues nga Amerika Qendrore dhe Karaibet kanë rifilluar udhëtimin e tij nëpër Meksikën jugore të hënën, pavarësisht shqetësimeve se gjysma e...

Zbulohet kanoe e lashtë prej druri në Meksikë, mendohet 1 mijë vjeçare (FOTO)

Arkeologët kanë zbuluar një kanoe prej druri në Meksikën jugore, e cilia besohet të jetë mbi 1000-vjeçare. Me përmasa 1.6 metra, kanoe u gjet e...

Tërësisht nudo në Meksikë, Demi Rose publikon fotot e nxehtë dhe “tërbon” rrjetin

Demi Rose njihet për fotot e saj të “çmendura” në rrjete sociale, por këto të fundit janë me të vërtetë shumë ‘hot’. Modelja e famshme...

Lajmet e fundit