Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

MEK

Pse Irani e sulmoi Shqipërinë? Mediu zbulon arsyen

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, tha se vendimi i qeverisë shqiptare për të ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Iranin ishte i duhuri. I pyetur se...

Detaje të reja nga sulmi i hakerave ndaj serverave të shtetit: Me gjasë u krye nga Irani, përdorën një program të panjohur më parë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga sulmi kibernetik i një grupi hakerash ndaj serverave të shtetit shqiptar. Kërkuesit e firmës amerikane për sigurinë...

Reagon MEK: Shqipëria dëboi katër terroristë iranianë të shërbimeve sekrete dhe Forcave Quds

Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit i njohur edhe si grupi i muxhahedinëve iranianë që strehohen në Shqipëri, kanë reaguar pas dëbimit të disa...

Deportohen në Gjermani dy iranianët e bllokuar për 72 orë në aeroportin e Rinasit

Dy shtetasit iranianë të bllokuar në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë, nuk janë lejuar të hyjnë në Shqipëri. Pas më shumë se 72 orësh të...

Shokuese: Media iraniane sugjeron bombardimin e kampit të MEK në Manëz me DRONË dhe RAKETA balistike

Një gazetë elektronike iraniane e lidhur me Gardën Revolucionare sugjeron sulmimin e kampit të muxhahedinëve në Manëz të Durrësit duke përdorur raketa balistike dhe...

Celulë terroriste për të spiunuar muxhahedinët, SPAK kontrolle në disa banesa në Lezhë, Laç e Fushë-Krujë

Prokuroria e Posaçme vijon me kontrollet për të indetifikuar personat e përfshirë në spiunazh dhe aktivitet terrorist në Shqipëri kundër MEK. Më datë 12 korrik,...

Celulë terroriste për të spiunuar muxhahedinët, Antiterrori dhe SPAK bastisin shtëpitë e ish-anëtarëve të MEK

Një operacion i madh i Drejtorisë së Antiterrorit në Policinë e Shtetit, i drejtuar nga Prokuroria Speciale, ka nisur në territorin e vendit tonë,...

Celula terroriste që do godiste në Ditën e Novruzit, trondit përfaqësuesi i muxhahedinëve: Do të kryenin atenat me makinë-bombë

Në 23 tetor, Policia e Shtetit zbuloi se një celulë terroriste me 4 persona po planifikonte të godiste selinë e Kryegjyshatës Botërore Bektashiane...

‘Celula terroriste iraniane’, Artan Hoxha: Objektiv ishte dhe Baba Mondi

“Kampi MEK, drejtues të lartë të MEK, objekte të rëndësishme në Shqipëri ose persona në Shqipëri që mund të krijonin probleme”. ...

Do të sulmonin selinë e Bektashinjve, zgjerohet celula terroriste iraniane, ja lidhja me dy ‘gazetarët’ e arrestuar 1 vit më parë

Zbulimi i një celule terroriste iraniane që po planifikonte akte terrorizmi ndaj Kryegjyshatës Botërore Bektashiane në 22 mars 2018 ka zgjeruar linjën e operacionit....

Lajmet e fundit