Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

mediat

SKANDAL/ I nxorën intervistën jashtë kontekstit, Yuri Kim reagon për lajmin e mediave: NUK mbështesim asnjë parti! Jemi me qytetarët

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, reagon për lajmin e disa mediave shqiptare të cilët kanë nxjerr një intervistë të sajën jashtë kontekstit,...

Zbulohet raporti i Parlamentit Evropian: Nga portalet tek televizionet e mëdha, ja kush përhap Fake-News në Shqipëri

Komiteti i Parlamentit Evropian për Çështjet e Jashtme ka përpiluar një raport mbi vërtetësinë e informacioneve që përhapin mediat në Evropë.   ...

Kusari për VOA: “Antishpifja”, shkelje e standardeve që garantojnë lirinë e mediave

Flutura Kusari, këshilltare ligjore e Qendrës Evropiane për Lirinë e Shtypit dhe të Medias, i tha Zërit të Amerikës se paketa “antishpifje” synon të...

Presidenti Meta: Boll censurës dhe demonizimit të medias

Presidenti Ilir Meta komenton përplasjen e kryeministrit Edi Rama me mediat, urdhrat për ndalimin e personave për “lajme të rreme” dhe kërcënimin për mbylljen...

Edi RAMA vlerëson gazetarët e terrenit: Ju jeni HERONJ, ata që keni shefa në redaksi nuk janë në rregull (DEKLARATA PER MEDIAN)

Kryeministri Rama mbërriti në Durrës, i cili ka pësuar dëme të konsiderueshme materiale pas tërmetit të frikshëm 6.4 të shkallës Rihter, i cili u...

15 organizata ndërkombëtare thirrje parlamentit shqiptar: REFUZONI ligjin për mediat online

15 media dhe organizata ndërkombëtare të lirisë së fjalës i janë drejtuar parlamentit shqiptar duke i kërkuar të refuzojë ligjin e qeverisë për median...

Gafa me himnin shqiptar, mediat franceze zbulojnë arsyen e incidentit

Një incident i pazakontë ndodhi mbrëmë në fillim të ndeshjes mes Francës dhe Shqipërisë. Teksa pritej të ekzekutohej himni shqiptar, u...

Al Jazeera artikull për situatën e MEDIAVE në Shqipëri: Raportimi për korrupsionin dhe lidhjet midis politikës e krimit të organizuar mund të ketë PASOJA...

'Në Shqipëri, raportimi për korrupsionin dhe lidhjet midis politikës dhe krimit të organizuar mund të ketë pasoja të rënda', kështu e nis artikullin Al...

‘Ishte kripë humori’, Agron Llakaj revoltohet me mediat: Vdekja e Metit, ngjarje më e madhe se takimet e Bashës dhe Ramës

Ditën e djeshme një lajm i hidhur trishtoi të gjithë shqiptarët. Ikona e humorit, njëri nga parodistët e Vlorës, Muhamet Liko u nda nga...

Pjerin Ndreu thirrje mediave nga Kuvendi: Hiqni dorë…

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu nga foltorja e Kuvendit u tërhoqi sot vëmendjen mediave.   Teksa foli për grabitjen e Rinasit,...

Lajmet e fundit