Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

mediat serbe

Me xhaketën e UÇK-së mbi shpatulla, veprimi i Shaqirit pas ndeshjes “tërbon” mediat në Serbi: Skandal!

Xherdan Shaqiri është bërë lajm në mediat serbe. Sulmuesi shqiptar që luan për Zvicrën dha një intervistë mbrëmjen e djeshme pas fitores 2-0 ndaj...

Ceremonia që solli përplasje në Mal të Zi, ja si këndojnë priftërinjtë serbë “Kur ushtria të kthehet në Kosovë” (Video)

E ndërsa në Cetinje të Malit të Zi kanë shpërthyer protestat kundër shugurimit të kryepeshkopit serb të kishës Orthodokse në Mal të Zi, disa...

Mediat serbe: Dhjetë vende të gatshme për të tërhequr njohjen e Kosovës

Disa vende në Afrikë dhe Lindjen e Mesme mund të rishqyrtojnë vendimin e tyre të mëparshëm dhe janë gati që të tërheqin njohjen e...

SKANDAL/ “E ashtuquajtura Kosovë”, mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Krasniqit në xhudo

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka fituar në finale medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Një moment historik për vendin fqinj, i cili...

Komunat në Veri të Kosovës, mediat serbe alarmohen: Ushtarë shqiptarë kanë hyrë në territorin e Mitrovicës

Mediat serbe kanë raportuar se 14 ushtarë mes tyre shumica ushtarë të KFOR-it por edhe shqiptarë, kanë shkelur territorin e Mitrovicës së Veriut. ...

Luana Vjollca SFIDON mediat serbe, i përshëndet me VIDEON patriotike

Së fundmi në mediat serbe kanë qarkulluar lajme për moderatoren, njëkohësisht edhe këngëtaren Luana Vjollca. Mediave serbe duket se nuk i...

Mediat serbe shkruajnë për Luana Vjollcën, moderatorja u kthehet keq

Luana Vjollca është një ndër moderatoret shqiptare më të komentuara. Ajo tërheq vazhdimisht vëmendjen dhe këtë herë duket se i...

Festa e Pavarësisë, mediat serbe: Shqiptarët provokuan Beogradin

“Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamuri i Shqipërisë”, kështu nis artikulli i...

Ngjarja e Mitrovicës, reagojnë mediat serbe për Haradinajn: Ne e zgjodhëm, ai filloi të na arrestojnë

Arrestimi i disa përfaqësuesve serbë të Kryqit të Kuq, në veri të Mitrovicës, ka sjellë një sërë reagimesh nga Beogradi. Pas...

Lajmet e fundit