Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

mediat online

15 organizata ndërkombëtare thirrje parlamentit shqiptar: REFUZONI ligjin për mediat online

15 media dhe organizata ndërkombëtare të lirisë së fjalës i janë drejtuar parlamentit shqiptar duke i kërkuar të refuzojë ligjin e qeverisë për median...

Miratohet ‘paketa anti-shpifje’ për mediat online

Është miratuar sot në Këshillin e Ministrave drafti që synon të formalizojë dhe rregullojë mediat online, e njohur ndryshe edhe si “paketa anti-shpifje”. ...

Vokshi letër ndërkombëtarëve: Rama po tenton të kontrollojë mediat online

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Çështjet e Mediave, Albana Vokshi ka informuar ndërkombëtarët për dy projektligjet e qeverisë lidhur me mediat online. ...

Raporti i BBC: Shqiptarët po drejtohen te portalet, burimi i financimit të mediave i errët

BBC ka kryer një monitorim për median në Shqipëri ku rezulton se shqiptarët po drejtohen gjithnjë e më shumë për te portalet. Sipas gjigantit...

Avokatja Arnida Çapi-medieve: Fshini lajmin ose në të kundërtën ju mposht në gjyq

Avokatja e njohur Arnida Çapi ka reaguar pas publikimit të disa fotove në portalet në Shqipëri dhe Kosovë. Në fakt, fotot janë publikuar fillimisht...

Kriza në shtypin shqiptar, studiuesit: Nuk ekziston kufiri mes biznesit dhe gazetarisë

Studiues dhe analistë të shtypit shqiptar përcollën me shqetësim raportin më të fundit të Organizatës “Freedom House”, ku Shqipëria gjendet midis vendeve me media...

Lajmet e fundit