Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

mediat ne Shqiperi

Basha kërkon dekriminalizimin e mediave: Oligarkët e televizioneve po i shërbejnë qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë thirrje mbrëmjen e sotme nga çadra para Kryeministrisë, për dekriminalizimin e mediave në Shqipëri. ...

Protestuesit e Zharrëzës dhunohen në qendër të Tiranës, mediat bojkot qytetarëve

Protestuesit e Zharrëzës janë dhunuar pak minuta më parë nga efektivët e policisë së shtetit. Ata kanë kërkuar të hapin çadrat përpara Ministrisë së...

Deutsche Welle: Gazetarët në Shqipëri janë të pambrojtur, rroga u përdoret si mjet presioni

Të jesh gazetar është një profesion i ëndërruar. Edhe në Shqipëri shumë vetë e kanë këtë ëndërr, por gazetarëve shqiptarë iu duhet të paguajnë...

Lëvizje dhe shkarkime të bujshme në botën e medias shqiptare, nga Mentor Kikia te Armand Shkullaku (Çfarë ndodhi në 6 muaj)

Në vetëm gjashtë muajt e fundit, media shqiptare është tronditur nga shkarkime dhe lëvizje të shumta të gazetarëve e të drejtuesve të televizioneve dhe...

Lutfi Dervishi kritikon mediat në Shqipëri: Drejtoheni nga “profesionistë”, mjaft u tallët

Analisti Lutfi Dervishi ka kritikuar ashpër televizionet shqiptare dhe drejtuesit e tyre. Ai shprehet kundër rëndësisë që televizionet i dhanë fjalës së kryeministrit Edi...

Raporti i BBC: Shqiptarët po drejtohen te portalet, burimi i financimit të mediave i errët

BBC ka kryer një monitorim për median në Shqipëri ku rezulton se shqiptarët po drejtohen gjithnjë e më shumë për te portalet. Sipas gjigantit...

Suksesi i Era Istrefit “verbon” mediet shqiptare, ja e vërteta e videos së Rihanna-s duke kërcyer “BonBon”

Është e vërtetë që Era Istrefi ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm me këngën e saj “BonBon”, por kjo arritje e këngëtares duket se...

10 lajmet kryesore në Shqipëri për muajn gusht, sipas Lutfi Dervishit

Muaji gusht është dominuar kryesisht nga lajme të kronikës së zezë. Vrasjet dhe aksidentet kanë pushtuar mediat, ndërsa nuk mungojnë as lajmet për asgjesimin...

Basha reagon pas thirrjes së gazetarëve: Nuk do lejohet asnjë ligj censure, mediat të hetojnë Ramën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së shoqatave të gazetarëve në Shqipëri, të cilët shprehën shqetësimin se neni 13 i...

RTSH përgatit paketën me 23 kanale, ja cilat do shtohen së shpejti

Tashmë të gjithë jemi vënë në dijeni për digjitalizimin e Radio Televizionit Publik Shqiptar i cili prej disa kohësh po bën përpjekje të vrullshme...

Lajmet e fundit