Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

media

“Liria e shtypit shqiptar në RREZIK”, gazetari ITALIAN flet për Rai 3: U kërcënova me vdekje pas shkrimit të Ramës, tha gjëra të tmerrshme...

Televizioni italian Rai 3 i ka kushtuar një hapësirë të veçantë lirisë së shtypit në Shqipëri, duke theksuar se rrezikohet me paketën anti-shpifje që...

Ekipet e shpëtimit pa mjete, Rama reagon ashpër me gazetarët: Të këmbëngulësh në gabim është djallëzore

Rama është treguar i ashpër me gazetarët pasi u pyet nga gazetarët për faktin se pse njësitë tona të shpëtimit ishin pa doreza dhe...

Rama akuza mediave: Një baba humbi jetën për shkakun tuaj, të përdorësh të prekurit nga tërmeti si audiencë është kriminale

Kryeministri Edi Rama hodhi akuza ndaj mediave se u bënë shkak për vdekjen e një babi në Durrës. Rama tha se...

Stadiumi ‘Air Albania’ gjendet edhe në Meksikë, ‘Nemesio Diez’ identik si shtëpia e re e Kombëtares

Stadiumi më i ri në Tiranë, ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare për ngjashmërinë me stadiumin spanjoll. 'Në Shqipëri, një...

Gjiganti mediatik në TELASHE? Infiltrohen dhe përgjohen KRERËT më të LARTË: Zbulohet agjenda politike

Krerët më të lartë të gjigantit mediatik CNN janë përgjuar nga një “person i brendshmë” që i ka regjistruar fshehurazi gjatë punës. ...

Vendimi i AMA, Vokshi: Mbyllja e transmetimeve analoge, shkelje e së drejtës kushtetuese

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi e quan shkelje të së drejtës kushtetuese vendimin e Autoritetit të Medias Audiovizive për mbylljen e transmetimeve analoge nga dita...

Media në zi, vdes gjatë lindjes gazetarja e njohur shqiptare

Ndërron jetë gjatë lindjes gazetarja shqiptare e Radio Televizionit të Kosovës Ardita Sylejmani. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori gjeneral...

U largua nga “News24”, vjen OFERTA e parë për Adi Krastën nga pronari i medias së njohur

Moderatori Adi Krasta u largua nga televizioni “News24” pak ditë para nisjes së sezonit të ri. Ndërprerja e emisionit “Krasta A...

Vdekja e Fatos BAXHAKUT, Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ‘ngre në qiell’ ikonën e medias (MESAZHI)

Fatos Baxhaku është autor ose bashkëautor shumë cikleve me telereportazhe të cilat u bënë të shumëndjekura dhe popullore ai: "Tunel" (Vizion Plus), "Rrugëtim"...

Ikja parakohe e Fatos Baxhakut, kolegët të tronditur nga dhimbja: Si askush në Shqipëri e ngjeu penën për njeriun e varfër

Ikja parakohe e një prej pinorëve të gazetarisë dhe reportazheve, Fatos Baxhaku, ka lënë pa fjalë shumë miq e kolegë. Tosi,...

Lajmet e fundit