Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

media

“Ptujjj”, “shpërthen” Aurela Gaçe ndaj mediave: Si mund të manipuloni lajme për shëndetin? Ku e keni moralin? Më pyesin njerëzit në rrugë si...

Tre vjet më parë, në kuadër të fushatës kundër kancerit të gjirit, këngëtarja Aurela Gaçe u bëri thirrje të gjitha grave që të shkojnë...

‘E vratë ju’, ish-bashkëshortja e Lefter Zhidrut hedh akuza ndaj policisë dhe medias: Do jepni llogari për gjithçka që keni shkruar

Lefter Zhidru është ekzekutuar mbrëmjen e djeshme nga Forcat Speciale RENEA në Elbasan, pasi ishte ngujuar në shtëpinë e tij dhe qëllonte me breshëri...

Tjetër lëvizje e bujshme në media, e paralajmëron gazetarja ‘live’

Një tjetër lëvizje e bujshme do të ndodhë së shpejti në media, të paktën kështu ka paralajëmruar gazetarja Beti Njuma. Ditën...

Covid, Greqia i propozon BE fushatë informative mbarë-europiane, kërkon fond edhe për median

Greqia i ka propozuar Bashkimit Europian një fushatë mbarë-europiane informative për Covid. Në propozimin e saj Greqia i kërkon BE të...

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, Meta ngre alarmin: Regres i papranueshëm! Arsyet pse media sot është e rrezikuar seriozisht (E PLOTË)

“Dita Botërore e Lirisë së Shtypit e gjen sot lirinë e medias në Shqipëri të përkeqësuar në krahasim me disa vite më parë, sipas...

Berisha përkujton 29-vjetorin e RD: Fjala e lirë sot ndodhet në moment kritik

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përkujtuar 29- vjetorin e lindjes së gazetës së parë opozitare post- komuniste “Rilindja Demokratike”. Komenti i ish-kryeministrit...

Pas 161 vitesh, gazeta amerikane printon numrin e saj të fundit

Një nga gazetat më jetëgjatë në Kaliforni ka printuar sot numrin e fundit, duke i dhënë fund 161 viteve të botimit të lajmeve për...

Basha i drejtohet shqiptarëve: Të pengojmë atentatin kundër lirisë së fjalës, thirrje SHBA e BE t’i bëjnë presion Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është drejtuar shqiptarëve përmes një video-mesazhi duke i paralajmëruar për rrezikun që i vjen fjalës së lirë...

Balla “sqaron” ligjin për mediat: Bllokon portalet në tre raste, ka për qëllim të vendosë standarte

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla komenton ligjin e ri për mediat, të quajtur edhe si paketa “anti-shpifje” dhe thotë se...

Lajmet e fundit