Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

media

“Çmendet” deputeti rus, kërcënon në televizion se do shkojë personalisht të vrasë gazetarin gjerman

Një politikan rus, anëtar i Dumës ruse dhe aleat i Vladimir Putin ka kërcënuar në televizion se do të vrasë gazetarin gjerman që raporton...

Halit Valteri padit në SPAK Ilir Metën: Paratë e korrupsionit i ka transferuar për lobim, provat m’i solli një gazetar i huaj

Ish-deputeti Halit Valteri, ditën e sotme ka depozituar në SPAK kallëzimin për presidentin Ilir Meta. Në një deklaratë për mediat Valteri u shpreh se...

Dita e Lirisë së Shtypit, Rama: Në Shqipëri s’ka as media të intimiduar, as gazetarë të penguar! Ka gjithnjë e më shumë viktima të...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, pasi Reporterët pa Kufij (RFS) publikuan raportin që e nxirrte Shqipërinë në...

Spekuluan me emrin e tij, reagon deputeti Taulant Balla: Mua Zeni.TV vetëm më shton jetën

Deputeti socialist Taulant Balla reagon për një spekulim që disa media shpërndan pasditen e sotme, në lidhje me një efektiv të arrestuar. Rastësisht, ky...

PD iu tërheq vëmendje mediave: Ta keni parasysh! Enkelejd Alibeaj, Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi janë vetëm deputetë, nuk kanë asnjë post tjetër

Partia Demokratike, e udhëhequr tashmë nga Komisioni i Rithemelimit pas vendimit të Gjykatës 5 ditë më parë, i ka tërhequr vëmendjen mediave për cilësimin...

Putin censuron mediat, jep urdhër të fshijnë nga artikujt fjalët “pushtim” ose “sulm”

Agjencia ruse e monitorimit të mediave, Roskomnadzor, i urdhëroi mediat që t’i fshijnë raportet që përdorin fjalët: “sulm”, “pushtim” ose “shpallje lufte”, për të...

Raporti për Lirinë e Medias “nxin” Shqipërinë: Është e fundit në listë, bashkë me Maqedoninë e Veriut dhe Bosnje-Hercegovinën

Vende e Ballkanit janë rënditur në fund të listës së Indeksit të Literaturës Mediatike gjatë vitit 2021, përveç Sllovenisë e cila u rëndit e...

“Mbrojtja e fëmijëve nga mediat”, Krasniqi: AMA do të vijojë monitorimin e rregullt dhe të rreptë, ndikimi i tyre tek fëmijët mund të çojë...

Në Tiranë u mbajt Konferenca Ndërkombëtare me temë Mbrojtja e fëmijëve në mediet audiovizive”, organizuar nga Autoritet i Mediave Audiovizive. Kryetarja e Autoritetit të Mediave...

“Ptujjj”, “shpërthen” Aurela Gaçe ndaj mediave: Si mund të manipuloni lajme për shëndetin? Ku e keni moralin? Më pyesin njerëzit në rrugë si...

Tre vjet më parë, në kuadër të fushatës kundër kancerit të gjirit, këngëtarja Aurela Gaçe u bëri thirrje të gjitha grave që të shkojnë...

‘E vratë ju’, ish-bashkëshortja e Lefter Zhidrut hedh akuza ndaj policisë dhe medias: Do jepni llogari për gjithçka që keni shkruar

Lefter Zhidru është ekzekutuar mbrëmjen e djeshme nga Forcat Speciale RENEA në Elbasan, pasi ishte ngujuar në shtëpinë e tij dhe qëllonte me breshëri...

Lajmet e fundit