Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

media italiane

Media italiane “sytë” nga Tirana: Rritet tensioni pak para finales, huliganë grekë e turq të infiltruar mes tifozëve

"Rritet tensioni për rendin publik në Tiranë pak orë para finales së Conference League mes Romës dhe Feynoord. Pas përplasjeve të mbrëmjes që çuan...

Media italiane: Biznesmeni që do ndihmonte Rezart Taçin u gjykua nga Giovanni Falcone, pastronte paratë e “Cosa Nostras”

Francesco Zummo, biznesmen 90 vjeçar nga Palermo dhe partner i ish-kryebashkiakut mafioz Vito Ciancimino, është lënë në "arrest shtëpie", pasi akuzohet për pastrim parash,...

Pecorelli rrëfen 8 muajt si “i vdekur” në Shqipëri: Unë doja të vrisja veten, por prifti më ndaloi dhe më dha idenë e vjedhjes...

Davide Pecorelli, biznesmeni 45-vjeçar i cili inskenoi vdekjen e tij ka qenë kryefjala në mediat italiane dhe ato shqiptare.  Ai së fundmi për mediat...

Intervistë për median italiane, Rama flet për afganët: Vendi ynë është gati të presë rreth 3 mijë refugjatë

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për median italiane është shprehur se Shqipëria i ka dyert e hapura për 3000 afganë. “Është historia jonë ajo...

‘Shto ujë e shto miell’. Media italiane e shkruan SHQIP mënyrën sesi janë bërë ndërtimet në SHQIPËRI

''Shto ujë, shto miell''. Për të bërë byrekun, një ushqim tipik shqiptar në Ballkan, sasitë e ujit dhe miellit janë dhënë më parë, dhe...

Lajmet e fundit