Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

medalje ari

Publikohet dokumenti nga ARKIVAT: 3 medaljet e arit të Kosovës nuk janë rastësi, i kushtuan rëndësi sportit që në 1944

Medaljet e arit të fituara në xhudo nga dy sportistet kosovare Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova janë sot tema e diskutimit në gjithë Kombin...

Ngriti lart flamurin e Kosovës në “Tokyo 2020”, Rita Ora e uron në shqip Distria Krasniqin: Nuk mund të isha më krenare!

Xhudistja Distria Krasniqi arriti të ngrerë lart flamurin e Kosovës, pasi u shpall kampione dhe fitoi medaljen e artë në “Tokyo 2020”. Urimet për...

Dita e parë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, Kosova në mesin e 28 shteteve që arritën të marrin medalje, por zhgënjen Majlinda Kelmendi

Dita e parë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” ka njohur edhe fituesit e medaljeve të para në disa sporte. Deri më tani është Kina që...

SKANDAL/ “E ashtuquajtura Kosovë”, mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Krasniqit në xhudo

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka fituar në finale medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Një moment historik për vendin fqinj, i cili...

Lajmet e fundit