Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

TAG

MCGonigal

“Veliaj ka lobuar në SHBA kundër Ramës”, deklarata e fortë e Kryemadhit: Nëse nuk do kishte dalë McGonigal, s’do ishte kandidat për Tiranën

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se Erion Veliaj ka lobuar kundër Ramës në SHBA. Ajo tha...

Financial Times shkrim për Edi Ramën: Reputacioni i tij jashtë vendit është dëmtuar nga kontaktet me McGonigal, akuzohet se përndoqi opozitën

Gazeta britanike "Financial Times" ka publikuar një artikull për Shqipërinë dhe kryeministrin Edi Rama, duke theksuar se reputacioni i këtij të fundit ka rënë...

Fevziu pyet Berishën: Do nxirrnit fakte për “McGonigal”, sot thatë të njëjtat? Ish-kryeministri: Edi Rama, kufomë e pakallur, prisnim dorëheqje!

Ish-kryeministri Sali Berisha e quan Edi Ramën "një kufomë politike të pakallur", pas seancës së sotme në Kuvend për procedurën e mocionit me debat,...

Kuvendi vazhdon seancën maratonë, “McGonigal” mban ndezur debatet pas 11 orësh

Kuvendi i Shqipërisë vazhdon seancën maratonë të nisur prej orës 10.00 të paradites së kësaj të enjteje, me rend dite kryesor çështjen "McGonigal". Kryeministri...

Akuzat e opozitës për “McGonigal”, reagon Etilda Gjonaj: Nuk kam qenë kurrë në Vjenë me mision të posaçëm!

Ish-ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, është shprehur se nuk ka qenë kurrë në Vjenë me mision të posaçëm, siç akuzon opozita për çështjen "McGonigal"....

Korreshi: Kaq budallenj ju çunat e partisë mavi sa ja u futi McGonigal?

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi, në përgjigje të fjalës së kryeministrit Edi Rama i cili thha se akuzat e tij lidhur me McGonigal...

“Çfarë kurdise kur darkove me McGonigal? ”Noka: Rama të japë sot llogari para shqiptarëve se në Amerikë do shkojë para drejtësisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka tha në seancën e sotme plenare se  kryeministri Edi Rama duhet të sqaronte para shqiptarëve lidhjet e tij...

“Gjiza është gati, petët janë shtruar”, Çfarë po paralajmëron Rama: Në Amerikë më ftoi McGonigal, këtu e prisja unë

Kryeministri Edi Rama ka pranuar se është takuar disa herë me ish-agjentin e FBI-së, McGonigal dhe se ka ngrëne dreka e darka më të. Në...

Rama lexon 14 herët ku përmendet në aktakuzën e McGonigal: Ku është krimi dhe kompromentimi këtu? Ju e shihni Amerikën si një byrektore

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës, se përmendet 14 herë në aktakuzën ndaj ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal në SHBA. Rama ka...

“Në SHBA s’ka asnjë akuzë”, Rama flet në Kuvend për çështjen e McGonigal: Në Shqipëri ka shpërthyer një kanal ujërash të zeza, nderin e...

Kryeministri Edi Rama po mban fjalën në Kuvend, ku po flet në lidhje me akuzat e shumta që opozita ka hedhur drejt tij për...

Lajmet e fundit