Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Mbreti Zog

Përvjetori i lindjes së Mbretit Zog, Princ Leka: Familja mbretërore humbi gjithçka dhe u detyrua të largohej. Ka 50 vite që hidhet baltë mbi...

Princ Leka ka kujtuar përvjetorin e lindjes së së Mbretit Zog, më 8 tetor 1895. Përmes një shkrimi në Facebook, Princi Leka thotë se...

Bashkia e Tiranës merr vendimin: Statuja e Mbretëreshës Geraldinë do të vendoset pranë asaj të Mbretit Zog

Në procesin e vlerësimit të figurave që kanë kontribuar në qytetin e Tiranës, por edhe me kërkesë të Ambasadës së Hungarisë, Këshilli Bashkiak i...

Kërkesa e Mbretit Zog drejtuar ambasadorit amerikan Charles Hart: Ma gjej një nuse në Amerikë!

Gazetari i njohur Enver Robelli ka risjellur historinë sesi Mbreti Zog i kërkoi një nuse amerikane Charles Hart, atëherë ambasador i SHBA në Tiranë. Robelli...

Rama ndan historinë e gjyshit të tij durrsak: Ju tregoj si u bë shofer i Mbretit Zog

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në Durrës, në kuadër të takimeve elektorale në prag të fushatës për zgejdhjet e 25 prillit. Gjatë fjalës...

FOTO e RRALLË e Zogut me Geraldinën, çfarë i tha gazetarit të ‘Daily Express’ për SHQIPËRINË

Republikani Zog Shkruan Erald Kapri: Komunistët e shpallën Shqipërinë Republikë Socialiste Popullore, duke rrëzuar de jure Mbretin Zog. Më herët, Zogu...

Vandalizohet statuja e Mbretit Zog në Tiranë: Poshtë tradhëtari, vendosni Ismail Qemalin, Isa Boletinin dhe Bajram Currin!

Busti i Mbretit Zog në kryeqytet është dhunuar nga persona të paidentifikuar. Mesditën e sotme u zbulua se në pjesën e...

FOTO e rrallë: Mercedezi i dhuruar nga Hitleri, i vetmi objekt që mbijetoi nga pasuria që mori me vete familja e Mbretit Zog

Shkruan Erald Kapri Mercedezi i dhuruar nga Hitleri ishte i vetmi objekt që mbijetoi nga gjithë pasuria personale që ishte marrë...

Kur Çërçilli ndihmonte Mbretin Zog në gjyq…për një çift qensh

Nga: Erald Kapri Me një njohje gjysmë zyrtare dhe pa imunitet diplomatik, Zogu nuk i shpëtoi dot disa telasheve në Angli....

Masakër te Vila e Mbretit Zog në Durrës, del VIDEO alarmante

Edhe tre pemët e fundit mbetur në Vilën e Mbretit Zog në Durrës po priten. Alarmin për këtë që po ndodh...

‘Dy vdekje të ndryshme të të njëjtit person’, Elia Zaharia publikon FOTOT e rralla nga ceremonia mortore e Mbretit Zog

Princeshë Elia Zaharia, bashkëshortja e princ Lekës ka kujtuar sot dy ngjarje të rëndësishme në familjen mbretërore shqiptare. Përmes një...

Lajmet e fundit