Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

mbretëresha Elizabeth

Nga kriza ekonomike tek homazhet për nënën e tij, Mbreti Charles mban fjalimin e parë për Krishtlindje

Mbreti Charles ka mbajtur fjalimin e parë për Krishtlindje duke dhënë mesazhin e tij, që pasqyron krizën e jetesës tek qytetarët. Në nisje të fjalimit...

Në zi për Mbretëreshën, tre modelet në hidhërim të thellë, heqin dorë nga seksi

Vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II, tronditi të gjithë botën dhe të shumtë kanë qenë ata personazhe të cilët kanë reaguar në lidhje me ndarjen...

Meghan Markle merr vendimin e rëndësishëm pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth

Meghan Markle dhe bashkëshorti i saj Princi Harry  kanë marrë vendimin për të qëndruar në Mbretërinë e Bashkuar. Ky vendim i tyre ka ardhur pas...

Vdiq dy ditë më parë, ja data kur do të varroset mbretëresha Elizabeth

Funerali i Mbretëreshës Elizabeth II do të mbahet të hënën (19 shtator) në Ëestminster Abbey në Londër. Lajmin e ka konfiruar Buckingham Palace. Ajo do...

Probleme shëndetësore, mbretëresha Elisabeth mbahet nën mbikëqyrjen mjekësore

Mbretëresha Elizabeth për shkak të problemeve shëndetësore është nën mbikëqyrjen mjekësore në Balmoral. Kanë qenë mjekët ata që kanë kërkuar që mbretëresha të ishtë nën...

Mbretëresha Elizabeth infektohet me Covid, ja si paraqitet gjendja e saj shëndetësore

Mbretëresha Elizabeth është infektuar me Covid-19. Një deklaratë nga pallati Mbretërorë u tha se mbretëresha ka rezultuar pozitive dhe se ka shfaqur simptoma të lehta. "Pallati...

Mbretëresha Elizabeth uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë: Urimet e mia shkojnë për popullin tuaj!

Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elisabeth II i ka dërguar një mesazh urimi presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e Ditës së Pavarësisë....

Edhe pse 95 vjeç, Mbretëresha Elizabeth nuk e pranon çmimin për të moshuarit: Njeriu plaket kur ndihet i tillë

Mbretëresha Elizabeth II është monarkja më jetëgjatë dhe mbretëruese e Britanisë, por mos e quani të vjetër. Mbretëresha 95-vjeçare ka refuzuar me mirësjellje çmimin për...

Shakaja “e hidhur” e prezantuesit australian me Mbretëreshën Elizabeth: Ajo do më shkatërronte dhe do hidhej mbi mua! “Është beqare”

Mbretëresha Elizabeth u fotografua në një ceremoni me bastun që e ndihmonte të ecte, teksa mori pjesë në një fejesë publike. Të afërmit thonë...

Mbretëresha një super shofere, në moshën 95-vjeçare i jep vet “Range Rover-it” luksoz

Është është 95-vjeç, mirëpo kjo nuk do të thotë që Mbretëresha Elizabeth të ketë nevojën e të tjerëve, pasi ajo është e zonja e...

Lajmet e fundit