Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022

TAG

mbledhja

PAMJET: Nis mbledhja e dy qeveri në Prishtinë, takimi i ngrohët i Ramës me Kurtin

Kryeministri Edi Rama dhe delegacioni i ministrave që e shoqëron kanë mbërritur pak momente më parë në Prishtinë, në vendin ku do të mbahet...

FOTOLAJM/ Ministrat nisen me furgon drejt Prishtinës, për mbledhjen e dy qeverive

Dy qeveritë e Kosovës dhe të Shqipërisë do të mblidhen sot për firmosjen e disa marrëveshjeve të rëndësishme mes dy vendeve. Ky takim vjen...

Mbledhja e dy qeverive në Prishtinë, ja axhenda e takimit të Kurtit dhe Ramës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të presë sot homologun e tij, Edi Rama në Prishtinë.  Zyra e Kryeministrit ka njoftuar të dielën për...

Zbulohet data kur do të mbahet mbledhja e dy qeverive Shqipëri-Kosovë

Më 20 qershor Prishtina do të presë kabinetin qeveritar shqiptar për mbledhjen e radhës mes dy qeverive. Mbledhja e fundit e përbashkët ishte më 26...

Mbledhja e radhës e dy qeverive Kosovë-Shqipëri, ja kur do të mbahet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se në fund të qershorit do të mbahet mbledhja e radhës e përbashkët e qeverive të Kosovës...

20 anëtarët e rinj të Kryesisë u zgjodhën sot, njoftohet mbledhja e radhës e PD

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike do të mblidhet ditën e premte, 3 qershor 2022. Referuar njoftimit zyrtar, do të mbahen zgjedhjet në disa funksione...

Alibeaj anuloi mbledhjen se PS “ndryshoi mendje”, reagon Tritan Shehu: Përfundon me turp kur bëhesh lodër e Ramës

Deputeti demokrat Tritan Shehu, e quan të turpshme tërheqjen e opozitës nga procesi për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Sipas mesazhit në grupin e...

Anulohet mbledhja e Grupit Parlamentar të PD, raundi i dytë për Presidentin rrezikon të digjet

Mbledhja e Grupit Parlamentar të PD nuk do të mbahet pasditen e kësaj të premteje. Edhe pse na ndajnë pak minuta nga ora 16.00...

Diskutimet për Presidentin e ri, PD shtyn mbledhjen e Grupit Parlamentar (Arsyeja)

Mbledhja e Grupit Parlamentar të PD e parashikuar për t'u zhvilluar pasditen e sotme, është shtyrë. Mësohet se kryetari Enkelejd Alibeaj ka kërkuar që...

Komisioni i Rithemelimit nis mbledhjen në selinë e PD, i pranishëm edhe ish-kryeministri Berisha

Komisioni i Rithemelimit ka nisur mbledhjen pak më parë në selinë blu. Mësohet se i pranishëm do të jetë në këtë mbledhje do të...

Lajmet e fundit