Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

mbledhja e dy qeverive

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive, reagon Albin Kurti: Kemi nevojë për unitet dhe përafrim në çështjet rajonale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas zhvillimit të mbledhjes së përbashkët të qeverive të të dy vendeve, Shqipërisë dhe Kosovës. Në një psotim...

Dy ditë para festave të Nëntorit, mbahet nesër mbledhja e dy qeverive shqiptare në Elbasan

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive shqiptare do të mbahet nesër në qhytetin e Elbasanit. Dy ditë para 28 Nëntorit, Qeveria shqiptare e drejtuar...

Kosovë-Shqipëri, drejt mbledhjes së shtatë të dy qeverive

Qeveritë e Kosovës e Shqipërisë pritet të mbajnë mbledhjen e shtatë të përbashkët në Prishtinë, këtë vit, pas të gjashtës në Tiranë në 2...

Kabineti qeveritar i Kosovës anulon pjesëmarrjen në Vlorë, bëhet shkak kryeministri, çfarë ka ndodhur?

Kabineti qeveritar i Kosovës nuk do të marrë pjesë në aktivitetet që ishte paraparë të mbahen në Vlorë, me rastin e 105 vjetorit të...

Shtyhet mbledhja e dy qeverive Shqipëri- Kosovë, zbulohet arsyeja

Mbledhja e qeverive të Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, e cila ishte caktuar për tu mbajtur në datën 24 prill 2017, në qytetin e...


Lajmet e fundit