Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
42 %
1kmh
20 %
Die
18 °
Hën
17 °
Mar
11 °
Mër
12 °
Enj
12 °
E diel, 2 Prill, 2023

TAG

mbeturina

“Një mal i madh me plehra që do konkurrojë Krrabën”, Sula publikon foto nga Elbasani: Në prag katastrofe mjedisore, mbeturinat minë me sahat për...

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka publikuar pamje nga vendgrumbullimi i mbetjeve në Elbasan ku sipas demokratit qyteti është në prag të një...

I njohur për peizazhet mahnitëse, Lumi në Ballkan kthehet në një vendgrumbullim mbeturinash, mbi të lundrojnë dhe pajisje shtëpiake

Tonelatet e mbeturinave e kanë kthyer një ndër lumenjt më të njohur me ngjyrën e tij smerald dhe peizazhin e jashtëzakonshëm në një vendgrumbullim...

Hodhën plehrat në rrugë, gjobitet biznesi në Gjirokastër, policët zbuluan lokalin nga faturat që ishin në qesen e mbeturinave

Një biznes është gjobitur në Gjirokastër, pasi ka hedhur mbeturinat në mes të rrugës. Lajmin e ka bërë me dije Bashkia e Gjirokastrës, e cila...

Rruga e mbushur me mbeturina pranë universitetit të Durrësit, Meta: Kjo ndodh kur pushteti është monist

Kreu i PL, Ilir Meta ka ndarë pamje nga rruga pranë univeristetit Aleksandër Moisiu, që shihet i mbushur me plehra. Meta ndan pamje nga situata...

Në pikun e sezonit të verës, Borshi i lënë pas dore, zona bregdetare “mbytet” nga mbeturinat, fshati turistik pret pushues të shumtë, por pa...

Dhe pse një ndër fshatrat turistike më të bukura, Borshi nuk i ngjan aspak një vendi bregdetar që pret me qindra turistë. Siç shihet dhe...

Pa “e prishur terezinë” hodhi mbeturinat nga xhami i makinës, gjobitet shoferi në Fier (VIDEO)

Një drejtues automjeti në Fier është gjobitur me 25 mijë lekë të reja nga policia rrugore, pasi ka hedhur sende nga mjeti teksa po...

Aksioni për pastrimin e territorit, Rama thirrje qytetarëve: Na ndihmoni të identifikojmë ata që hedhin plehra dhe na turpërojnë si shqiptarë

Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje qytetarëve që të denoncojnë të gjithë ata persona të cilët shohin duke hedhur mbeturina. Përmes një postimi në...

Revoltohet deputeti: Taksën e pastrimit e merrni, mblidhni plehrat ose do ua sjellim te Bashkia!

Deputeti demokrat i Lushnjës Saimir Korreshi ka reaguar sërish, duke sjellë në vëmendje një shqetësim për banorët e Barbullinjës. Këtë herë bëhet fjalë për një...

FOTOLAJM/ Kontatorët matës të ujit kthehen në “kosh mbeturinash” në Vlorë

Ujësjellës kanalizime Vlorë ka tërhequr vëmendjen e qytetarëve me fotot e postuara së fundmi në facebook. Në këto foto shihen vendet e e vendosjes së...

Skandal/ Vazhdon gjendja katastrofike në Shijak. Qyteti prej 1 jave i përmbytur nga plehrat. Mijëra ton mbetje digjen në vend depozitime të jashtëligjshme....

Mijëra ton plehra kanë arritur deri në derën e shtëpisë së banorëve të Shijakut në këto ditë të nxehta. Ndërkohë që sezoni veror po...

Lajmet e fundit