Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

mbetjet

Rama-kryebashkiakëve: Në mars vëmë në veprim satelitin, do kontrollojë në kohë reale plehrat dhe vendet e depozitimit

Kryeministri Edi Rama thotë se një prej funksioneve të satelitit që do të lëshohet në hapësirë në muajin mars, do të jetë kontrollimi i...

Rama “masakron” kryebashkiakun e Himarës: Simbol i të fjeturit gjumë! Shkoni dhe shikoni Korçën dhe Lezhën! Isha në Dhërmi me pushime, nuk dola fare...

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga kryebashkiakët e vendit të mobilizohen për pastrimin e mbetjeve në vend. Në një takim në Kryeministri, Rama tha se...

“Koha për të ngritur zërin”, Lulzim Basha publikon fotot e Fierit: Skemë kriminale, po helmohen familje

Kreu i PD Lulzim Basha reagon për katastrofën mjedisore në Fier, ku prej katër ditësh qyteti është mbuluar nga një re tymi, për shkak...

Menaxhimi i mbetjeve. Në një dekadë, Shqipëria dy herë më shumë plehra (VIDEO)

Shqipëria nën pushtetin e plehrave. Në dekadën e fundit në vendin tonë gjenerimi i mbetjeve është rritur me ritme të frikshme. ...

Shqipëria KOSH i mbetjeve të Europës, specialistët italianë japin ALARMIN

Ndotja e madhe në vendin tonë është një temë e nxehtë debati, ndërsa çështja e riciklimit të mbetjeve ende nuk po merr zgjidhje...

Menaxhimi i mbetjeve të ngurta: Mbi 1 milion euro investime në juglindje të vendit

Këshilli i Ministrave miratoi sot në parim marrëveshjen e financimit për projektin “Menaxhimi i mbetjeve të ngurta në Shqipërinë Juglindore, masa shoqëruese, faza 2...

Mbetjet urbane në Shqipëri, 1/3 nuk trajtohen, ja çfarë ndodh

Shqipëria i dedikon trajtitmit të mbetjeve urbane më pak se gjysmën e fondeve të nevojshme. Vetëm 47 millionë euro në vit, kundrejt nevojës prej...

“Kërkohet me urgjencë eksporti i mbetjeve nga Italia. Shqipëria në rrezik, fakte të reja”

Siçilia është në emergjencë mjedisore për shkak të mbetjeve në mungesë t’i një impianti që të ndajë dhe t’i përpunojë. E...

Dekreti i Nishanit rrëzon ligjin për importin e mbetjeve, rikthehet sërish në kuvend

Ditën e nesërme në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese, të drejtuar nga Eduart Shalsi pritet të diskutohet dekreti i ish-presidentit Bujar Nishani, lidhur me ligjin...

Lajmet e fundit