Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

mbeshtetje

Egnatia luan kundër Erzenit, mbështetje me pankarta për Luiz Ejllin edhe nga “Egnatia Arena”: Ti je luani!

Egnatia po luan kundër Erzenit, ndeshje e vlefshme për javën e 16-të të Superiores. Kjo sfidë po zhvillohet në stadiumin rrogozhinas. Vorbulla e reality show,...

Edi Rama gjen mbështetje në Izrael: Agjencia e Sigurisë Kibernetike do jetë partneri ynë strategjik për fuqizimin e mbrojtjes

Kryeministri Edi Rama ka gjetur mbështetje në Izrael, ku ndodhet në një vizitë zyrtare, për të fuqizuar mbrojtjen kibernetike të Shqipërisë. Ai ka ndarë...

11-vjeçarja që ra nga pallati në gjendje të rëndë te Trauma, familja kërkon mbështetje financiare

Një ngjarje e rëndë u shënua ditën e djeshme në Sarandë, ku një vajzë ra nga kati i katër. 11-vjeçarja Kistjana Nikolla mori plagë të...

Mbi 6 mijë firma, studentët dorëzojnë peticionin në kryeministri: Duam nga 100 euro mbështetje, çmimet e qirave dhe ushqimeve janë rritur

Studentët kanë firmosin një peticion, ku kërkojnë që Qeveria t’i ndihmojë për të përballuar krizën dhe çmimet e larta. 6000 mijë firma janë marrë në...

Joe Biden paraqet propozimin: Do t’i kërkoj Kongresit 33 miliardë dollarë për të mbështetur Ukrainën

Presidenti i SHBA, Joe Biden është duke folur në një konferencë në Shtëpinë e Bardhë, ku po flet për mbështetjen e mëtejshme për Ukrainën. Ai...

Nga rruga e Arbrit te Thumanë-Vorë, ja koncesionet me mbështetje buxhetore nga shteti (SHIFRAT)

Open Data Albania po hulumton mbi kontrata koncesionare apo Partneritete Publik Privat me mbështetje buxhetore për vitin 2019. Sipas Relacionit...

Lleshaj kërkon ndihmën e qytetarëve: Media ju etiketon si spiunë, por angazhohuni për sigurinë e përbashkët

Ministri i Brendshmëm Sandër Lleshaj kërkon ndihmën e qytetarëve për të mbështetur Policinë e Shtetit. Përmes një mesazhi në rrjetet...

Krijimi i ushtrisë, SHBA rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

SHBA rikonfirmon mbështetje për krijimine ushtrisë së Kosovës. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka rikonfirmuar mbështetjen...

Hapja e negociatave, Gjermania do të mbështesë bisedimet e pranimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Gjermania do të mbështesë Shqipërinë dhe Maqedoninë për të filluar bisedimet e pranimit në Bashkimin Evropian. Aderimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë...

Lajmet e fundit