Tirana
light rain
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

mazhoranca

Fyerjet ndaj Brahos, mazhoranca kërkon përjashtimin e Flamur Nokës

Edhe mbledhja e Komisionit Hetimor për pajisjen e përgjimit është zhvilluar me debate të ashpra mes deputetëve të mazhorancës dhe atij demokrat Flamur Noka....

Ilia Stefo kryebashkiaku i ri i Kolonjës, kandidati i mazhorancës fitore të thellë përballë atij të opozitës

Ilia Stefo është kryebashkiaku i ri i Kolonjës duke zëvendësuar në këtë detyrë të ndjerin Arben Malon. Procesi i numërimit të...

Dështon dëgjesa në Komision me gazetarët e “Publicus”, Pollo: U terrorizua stafi i Kuvendit

Ka dështuar sot mbledhja e Komisionit të Medias ku ishte parashikuar të dëgjoheshin dëshmitë e grupit të gazetarëve “Publicus”, i cili u mbyll pas...

Mazhoranca miraton ligjet për KLP dhe KLGJ, opozita braktis sallën por një demokrat surprizon duke qëndruar dhe votuar pro

Është miratuar sot kryesisht me votat e mazhorancës projektligji për organet e qeverisjes të sistemit të drejtësisë, që i hap rrugë krijimit të institucioneve...

Mazhoranca voton për plehrat, projektligji kalon me 63 vota

Është miratuar në Kuvend me 63 vota pro, 27 kundër dhe 4 absenime projektligji për importin e plehrave në Shqipëri. Pas...

Kuvendi miraton komisionin e posaçëm për reformën zgjedhore

Kuvendi miratoi të enjten përbërjen e komisionit të posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore, i ngritur me një vendim të parlamentit në fund të sesionit...

Takimi i përjavshëm me Metën, Rama 1 orë në Kryesinë e Kuvendit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar një takim me Ilir Metën në Kryesinë e Kuvendit, një ditë para seancës plenare. Takimi ka zgjatur...

Mazhoranca në limitet e saj rrëzon dekretin e Nishanit për pronat

Mazhoranca ka rrëzuar me vetëm 71 vota, minimumin e nevojshëm, dekretin e Presidentit Bujar Nishani për rishikimin e ligjit të pronave. Ndërkohë,...

PD voton të gjitha propozimet e deputetes së larguar, Doda: Votimi tregon hipokrizinë e mazhorancës

Ish-deputetja e PD-së, Mesila Doda, sot pjesë e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet së bashku me kryetarin Shpëtim Idrizi kanë bërë tre propozime...

Lajmet e fundit