Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

mazhoranca

Punimet e Kuvendit, sot seanca e katërt pa opozitën, Blushi i vetëm përballë maxhorancës

Seanca e sotme e Kuvendit është e katërta radhazi që mblidhet pa praninë e deputetëve të opozitës, të cilët vijojnë prej gati tre javësh...

Maxhorancës i shtohet edhe një deputet, koalicioni drejt pushtetit absolut

Kërkesa e Prokurorisë për t’i hequr mandatin dy deputetëve të PD-së, Dashmir Tahirit dhe LSI-së, Shkëlqim Selamit, për shkak se kanë falsifikuar dokumentin e...

Buxheti shkon sot në Kuvend, palët politike kanë paralajmëruar përplasje të forta

Projektbuxheti i shtetit i vitit 2017 dhe paketa fiskale që e shoqëron do diskutohen sot në seancën plenare në Kuvend. Sipas...

Fyerjet ndaj Brahos, mazhoranca kërkon përjashtimin e Flamur Nokës

Edhe mbledhja e Komisionit Hetimor për pajisjen e përgjimit është zhvilluar me debate të ashpra mes deputetëve të mazhorancës dhe atij demokrat Flamur Noka....

Ilia Stefo kryebashkiaku i ri i Kolonjës, kandidati i mazhorancës fitore të thellë përballë atij të opozitës

Ilia Stefo është kryebashkiaku i ri i Kolonjës duke zëvendësuar në këtë detyrë të ndjerin Arben Malon. Procesi i numërimit të...

Dështon dëgjesa në Komision me gazetarët e “Publicus”, Pollo: U terrorizua stafi i Kuvendit

Ka dështuar sot mbledhja e Komisionit të Medias ku ishte parashikuar të dëgjoheshin dëshmitë e grupit të gazetarëve “Publicus”, i cili u mbyll pas...

Mazhoranca miraton ligjet për KLP dhe KLGJ, opozita braktis sallën por një demokrat surprizon duke qëndruar dhe votuar pro

Është miratuar sot kryesisht me votat e mazhorancës projektligji për organet e qeverisjes të sistemit të drejtësisë, që i hap rrugë krijimit të institucioneve...

Mazhoranca voton për plehrat, projektligji kalon me 63 vota

Është miratuar në Kuvend me 63 vota pro, 27 kundër dhe 4 absenime projektligji për importin e plehrave në Shqipëri. Pas...

Kuvendi miraton komisionin e posaçëm për reformën zgjedhore

Kuvendi miratoi të enjten përbërjen e komisionit të posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore, i ngritur me një vendim të parlamentit në fund të sesionit...

Takimi i përjavshëm me Metën, Rama 1 orë në Kryesinë e Kuvendit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar një takim me Ilir Metën në Kryesinë e Kuvendit, një ditë para seancës plenare. Takimi ka zgjatur...

Lajmet e fundit