Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

mazhoranca

Zbulohet SKENARI i së enjtes, opozita do mbajë peng deputetët e mazhorancës brenda PARLAMENTIT (DETAJE)

Opozita ka vendosur përmes grupeve të saj parlamentare djegien e mandateve. Ndërkaq, lideri i opozitës, Lulzim Basha do të mbledhë sot...

Habit Fatmir Xhafaj, del kundër mazhorancës: Deputetët janë kthyer në kartona

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sot për të shqyrtuar ndryshimin e rregullores se Kuvendit.   Deputetët e opozitës e cilësuan këtë...

Dekreti i Metës, mazhoranca tërheq ligjin ‘Për kadastrën’

Komisioni parlamentar i Çështjeve Ligjore miratoi sot dekretin e Presidentit Meta “Për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 111/2018 ‘Për kadastrën’”, duke...

Patozi mbështet protestën: Studentët kundër pazareve të pista politike, sistemi duhet përmbysur

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, ka komentuar protestën e studentëve në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa. Patozi shprehet...

Aleatët presion PD: Djegim mandatet nëse para Vitit të Ri nuk votohet për …

Nard Ndoka dhe Dashamir Shehi, dy nga aletatët e Partisë Demokratike kanë shtuar presionet ndaj saj, nëse edhe këtë herë mazhoranca 'nuk e vë...

‘Kumarxhinjtë e politikës kanë vendosur fatin në rulotë’, Tabaku: Mazhoraca mos flasë me Bibël e Kuran

Nën kryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka theksuar se mazhoranca është e fundit që i takon të flasë me Bibël dhe Kuran...

Opozita u prish mbledhjet, ja ‘truku’ që gjen mazhoranca për takimin e rëndësishëm që mbahet sot

Komisioni i Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore njofton se sot, në orën 11:00 zhvillon tryezën teknike me teme:  “VOTIMI I SHTETASVE SHQIPTARË NGA JASHTË...

Habit deputeti i PD: Mazhoranca sapo braktisi sallën e Kuvendit

E ndërsa pritet që opozita të braktisë sallën nga çasti në çast si qendrim për reagimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj për vëllain...

Opozita në sallën e gjyqit, ja ç’bën PS për të shmangur vëmendjen (LËVIZJA)

Maxhoranca bën një gjetje për të shmangur vëmendjen nga gjykata. Kur pritet masa e sigurisë për 23 të arrestuarit e Kalimashit, në orën...

Tre kushtet e Bashës për reformën zgjedhore, vjen përgjigja “rrufe” e PS

Pas deklaratës së kryetarit të PD Lulzim Basha ku ai u shpreh se do t'i vendosë tre kushte mazhorancës për reformën zgjedhore, ka ardhur...

Lajmet e fundit