Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

mazhoranca

Dorëzohet mazhoranca, socialistët heqin dorë nga shkarkimi i Arben Malajt nga Banka e Shqipërisë (DOKUMENTI)

Deputetët socialistë heqin dorë nga shkarkimi i Arben Malajt nga posti që mban në Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Duket...

Ish-kryetari i KQZ-së del kundër mazhorancës: Presidenti s’plotëson kushtet për shkarkim

Ish-kryetar i KQZ-së Ilirian Celibashin ka qenë i ftuar ditën e sotme në Top Talk, ku ka folur për zgjedhjet e 30 Qershorit. ...

Zgjedhjet e 30 qershorit, Balla: Mazhoranca ka vullnet për dialog nëse PD dhe LSI futen në zgjedhje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen...

Nga mazhoranca e opozita, betohen sot në Kuvend 10 deputetët e rinj

Në fillim të seancës së sotme plenare janë betuar 10 deputetët e rinj si nga opozita ashtu edhe nga mazhoranca. Nga...

‘Opozita e re ka vizion perëndimor’, Zef Brozi thirrje mazhorancës: Mos pengoni Reformën Zgjedhore

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, sot Gjykata e Lartë, Zef Brozi ka një thirrje për mazhorancën. Përmes një komenti të...

‘Mazhoranca të bëjë një hap pas’, ambasadori italian: Djegia e mandateve na surprizoi

Ambasadori italian Alberto Cutillo ka folur lidhur me situatën politike në vendin tonë. Sipas tij, mazhoranca duhet të bëjë një hap...

Kongresi i Diasporës në Lezhë, Meta MESAZH për mazhorancën dhe opozitën

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh për mazhorancën dhe opozitën gjatë ceremonisë së Kongresit të Diasporës në Lezhë. Meta tha...

Zbulohet SKENARI i së enjtes, opozita do mbajë peng deputetët e mazhorancës brenda PARLAMENTIT (DETAJE)

Opozita ka vendosur përmes grupeve të saj parlamentare djegien e mandateve. Ndërkaq, lideri i opozitës, Lulzim Basha do të mbledhë sot...

Habit Fatmir Xhafaj, del kundër mazhorancës: Deputetët janë kthyer në kartona

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sot për të shqyrtuar ndryshimin e rregullores se Kuvendit.   Deputetët e opozitës e cilësuan këtë...

Dekreti i Metës, mazhoranca tërheq ligjin ‘Për kadastrën’

Komisioni parlamentar i Çështjeve Ligjore miratoi sot dekretin e Presidentit Meta “Për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 111/2018 ‘Për kadastrën’”, duke...

Lajmet e fundit