Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

mazhoranca

Akuzat e opozitës për Portin, Rama thirrje durrsakëve: Duhet t’ju shërbejnë të shihni fytyrën e armiqve të së ardhmes, o me Durrësin në majë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me akuzat e bëra nga opozita për ndërtimin e ri të Portit të Durrësit. Përmes një postimi...

Mazhoranca “i preu rrugën” Simon Mirakës, Berisha: Akt i shëmtuar, është simbol i vuajtjes e persekutimit!

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur akt të shëmtuar vendimin e grupit parlamentar socialist për të mos votuar emrin e Simon Mirakës si anëtar...

Alibeaj flet si kryetar i Grupit të PD: Socialistët u tërhoqën nga marrëveshja për Presidentin, nëse ndërrojnë mendje, ne jemi gati në 12 të...

Enkelejd Alibeaj ka thënë përsëri sot se kanë qenë socialistët ata që u tërhoqën nga marrëveshja për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Ai foli...

Alibeaj anuloi mbledhjen se PS “ndryshoi mendje”, reagon Tritan Shehu: Përfundon me turp kur bëhesh lodër e Ramës

Deputeti demokrat Tritan Shehu, e quan të turpshme tërheqjen e opozitës nga procesi për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Sipas mesazhit në grupin e...

Enkelejd Alibeaj: Mazhoranca nuk ka legjitimitet të zgjedhë e vetme Presidentin! Duam që propozimin ta japim ne

Kreu i grupit të PD thotë mazhoranca nuk legjitimitet që të zgjedhë e vetme Presidentin e Republikës. Enkelejd Alibeaj ka thënë se procesi duhet...

Meta zhgënjehet nga mazhoranca për rezolutën e Srebrenicës: Deputetët nuk përfaqësojnë vullnetin e qytetarëve

Presidenti Ilir Meta shprehet se është shumë i zhgënjyer nga votimi i mazhorancës në Parlament, e cila nuk votoi pro rezolutës për njohjen e...

ISP: Presidenti i ri duhet të gëzojë besim publik! Mazhoranca të angazhohet për dialog real, të përfshihet dhe opozita

Instituti i Studimeve Politike (ISP) vlerëson se zgjedhja e Presidentit është një prej momenteve më solemne të legjislaturës parlamentare dhe një funksioneve kushtetuese që...

Deputetët dorëzojnë zarfin me TRE EMRA, ja si PS do të përzgjedhë KANDIDTËT për presidentin e ri

Partia Socialiste do të mbledhë grupin parlamentar ditën e martë të javës tjetër. Një sërë çështjesh pritet të diskutohen në këtë mbledhje, si emri i...

Mazhoranca dhe opozita bien dakord, zgjidhen 2 përfaqësuesit për rregulloren e Komisionit Hetmior për 25 Prillin

Komisioni Hetimnor për “25 Prillin”po zhvillon ditëne  sotme mbledhjen e parë, e cila është shoqëruar me shumë debate, për shkak të rregullores që do...

Largimi i opozitës nga Parlamenti dhe deputetët e rinj, si është ‘rritur’ mazhoranca në vitet e fundit

Zgjedhjet parlamentare të vitit 2017 i dhanë mazhorancës 52% të vendeve në parlament. Ajo fitoi 74 mandate dhe gjatë vitit të parë mori mbështetjen...


Lajmet e fundit