Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

maturantet

Peticioni online i maturantëve: Te mesatarja mos të llogaritet nota e provimit të matematikës

Maturantët kanë kërkuar me anë të një peticioni online që nota e provimit tëmatematikës të mos llogaritet te mesatarja totale e gjimnazit.Ata kërkojnë që...

E rrallë për Shqipërinë; në Devoll del gjithë qyteti për festën e maturës, nxënësit zgjedhin prindërit për t’i shoqëruar (FOTO)

Festa e maturës në disa qytete të Shqipërisë këtë vit ka qenë e veçantë. Kjo dhe për faktin se qendruan të mbyllur nga pandemia...

FOTO/ Maturantët e Kukësit si “Peaky Blinders”, një copëz Birminghami vjen në Shqipëri

Ditët e fundit në vendin tonë janë zhvilluar mbrëmjet e maturës, ku maturantët kanë festuar pasi kanë lënë pas 3 vite të bukura me...

Rezultate SKANDALOZE në testin e matematikës, nga 4 te 6 janë mbi 16 mijë maturantë, vetëm dy kanë marrë 10 absolute

Janë publikuar rezultatet për testin e matematikës për maturën 2020-2021. Rezultate zhgënjyese dhe shumë të ulëta. Nga 4 deri në 4.99 ku përfshihet edhe...

Maturantët kërkuan uljen e kufirit minimal të pikëve, QSHA publikon vendimin e ministrisë për testin e Matematikës (DOKUMENTI)

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar në faqen e saj zyrtare vendim për uljen e kufirit minimal të pikëve për çdo notë për...

Sot provimi i fundit, rreth 34 mijë maturantë do të testohen në Lëndët me Zgjedhje

Sot maturantët do t’i nënshtrohen provimit të fundit të Maturës Shtetërore, atë të Lëndës me Zgjedhje. Janë rreth 34 mijë maturantë që do t’i nënshtrohen...

Maturantët në ditën e dytë të protestës, bllokojnë rrugën para Ministrisë së Arsimit: Kërkesa jonë është…

Maturantët kanë protestuar sot për të dytën ditë radhazi duke bllokuar rrugën pranë Ministrisë së Arsimit. Ata kundërshtojnë mënyrën se si u zhvillua provimi i...

Rikthehen protestat te Ministria e Arsimit, ngrihen edhe maturatët e Shkodrës e Durrësit: Mendoni si për fëmijët tuaj! (FOTO)

Maturantët janë grumbulluar prej disa minutash përpara Ministrisë së Arsimit në Tiranë, dhe kërkojnë rivlerësim të provimit të matematikës, i zhvilluar ditën e djeshme....

Mijëra maturantë firmosin peticionin pas testit të matematikës, ja çfarë i kërkojnë me urgjencë Ministrisë së Arsimit

Mijëra maturantë kanë firmosur peticionin online pas testit të matematikës që u zhvillua sot, mes shumë ankesave dhe polemikave, duke u publikuar në Facebook...

Nisin “ethet” për maturantët, japin nesër provimin e parë, Kushi: Shumë suksese dhe mbarësi për të gjithë!

Maturantët do të zhvillojnë ditën e nesërme provimin e parë në lëndën e gjuhës së huaj. Ministrja e Arsimit dhe Sporteve Evis Kushi i ka...

Lajmet e fundit