Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

matura

Publikohen notat e testit të Gjuhë-Letërsisë, në mbi 32 mijë maturantë vetëm 2 kanë marrë 10 absolute, shumica te 7 dhe 8

Sot janë publikuar rezultatet e testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, për maturën 2020-2021 dhe për 32.684 maturantë që kanë testuar dijet e tyre....

Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj, ministrja Kushi: Një pjesë e maturantëve kanë shkëlqyer (LINKU)

Janë publikuar këtë të enjte rezulatatet e provimit të Gjuhës së Huaj për Maturën Shtetërore. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Arsimit, Sporteve dhe Rinisë,...

Skandali: Publikohet në Facebook i gjithë provimi i Letërsisë për Maturën

Vetëm 10 minuta pas nisjes së testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë për maturën, të gjitha pyetjet kanë përfunduar të publikuara në rrjetet sociale. Testi...

DEBATET për provimin e letërsisë, ministria ‘JUSTIFIKOHET’ dhe bën lëshime: Po ka gabime në test, por u bë qëllimisht! Hiqen pyetjet me nivel të...

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka zhvilluar një takim me të gjitha palët e interesuara dhe ka sqaruar të gjitha pikat që kanë krijuar...

Provimi i Gjuhë – Letërsisë si modeli i Cambridge, pedagogia: ‘TURI’ duhet të jetë shoku i ‘DANIT’, ndaleni këtë masakër me gjuhën shqipe

Pyetjet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë në provimet e maturës së këtij viti kanë hapur një debat të madh, pasi maturantët janë...

Momente pikante pas përfundimit të provimit të maturës, nxënësit dalin me lot në sy, u hidhen në qafë prindërve (FOTO)

Sot ishte provimi i parë i maturës shtetërore, ai i gjuhës së huaj që ka filluar në orën 10:00. Pas përfundimit...

Matura shtetërore, drejtoresha e QSHA-së njoftim të rëndësishëm: Ja si do bëhet korrigjimi i testit (Fazat e printimit të diplomave)

Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA) Rezana Vrapi ka dhënë detaje në lidhje me procesin e korrigjimit të testit të Maturës Shtetërore 2020....

Pak minuta nga fillimi i provimit të matematikës, teza e maturantëve pëfundon në rrjetet social

Janë dashur vetëm disa minuta nga fillimi i provimit të maturës në lëndën e matematikës, që teza të bëhet publike në rrjetet sociale. ...

Akuzat për daljen e tezës së maturës, reagon Ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit ka reaguar pas publikimit të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili pretendoi se teza e maturës për gjuhët e huaja i ishte...

Berisha publikon TEZËN e provimit të maturës, tregon kush ia shpërndau nxënësve (FOTO)

Rreth një orë më parë ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar foto të tezës së provimit të anglishtes për maturantët. Duke iu...

Lajmet e fundit