Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

matura shteterore

Ndryshimet në rregulloren e Maturës, Kushi: Nxënësit mund të kërkojnë testin e korrigjuar, komisione për të shqyrtuar ankesat e tyre

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi ka folur gjatë një konference për shtyp për disa ndryshime që do të bëhen në Maturën Shtetërore. Kushi...

Propozimi i Ministrisë së Arsimit: Nga viti që vjen testet e Maturës Shtetërore të rivlerësohen

Pas problemeve të hasura vitin e kaluar me provimin e matematikës në Maturën Shtetërore, Ministria e Arsimit dhe Sportit ngriti një grup pune për...

Provimi i dytë i Maturës Shtetërore, 33 mijë studentë testohen sot për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë

Rreth 33 mijë maturantë do t’i nënshtrohen provimit të dytë të Maturës Shtetërore këtë të shtunë, atij të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Studentët do...

Ndryshimet në testin e maturës/ Ministrja Kushi: Hartimi i pyetjeve do të bëhet ditët e fundit, do të heqim edhe fletoren e mësuesit

Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Evis Kushi, ka folur këtë të premte për ndryshimet e reja në sistemin arsimor që do të përfshijnë shkollat...

Prezantohet matura shtetërore 2021-2022, ministrja Kushi: Do ulim kufirin minimal i kalueshmërisë për nxënësit

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, ka thënë se niveli i kalueshmërisë për nxënësit do të ulet. Gjatë prezantimit të maturës shtetërore që ka bërë...

Publikimi i testit të letërsisë në rrjete sociale, Ministria e Arsimit: Ai person do të çohet para drejtësisë! Këta individë injektojnë panik te nxënësit...

Ministria e Arsimit ka reaguar lidhur me ngjarjen e sotme, ku testi i letërsisë për maturën shtetërore u publikua në rrjete sociale vetëm pak...

Provimi i parë i Maturës Shtetërore zhvillohet sot, distanca 2 metër dhe deri në 10 maturantë në klasë

Sot do të zhvillohet provimi i parë i Maturës Shtetërore 2020, që do të jetë ai i gjuhës së huaj. Janë...

Rregulla të reja për maturën shtetërore: Administratorë provimi do të jenë edhe praktikantët e mësuesisë

Këtë vit si asnjëherë më parë administratorë provimi do të jenë edhe praktikantët e mësuesisë.   Në një postim në rrjetin...

MATURA 2019/ Dalin rezultatet për provimet me zgjedhje, mund t’i shikoni këtu

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar tashmë edhe rezultatet e fundit të “Maturës Shtetërore 2019”, ato të provimit me zgjedhje. ...

Matura Shtetërore/ Dalin NOTAT e provimit të Gjuhë-Letërsisë (DOKUMENTI)

Dalin notat e provimit të dytë të Maturës Shtetërore 2019, atij të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Provimi u zhvillua më datë...

Lajmet e fundit