Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

matura shteterore

Publikimi i testit të letërsisë në rrjete sociale, Ministria e Arsimit: Ai person do të çohet para drejtësisë! Këta individë injektojnë panik te nxënësit...

Ministria e Arsimit ka reaguar lidhur me ngjarjen e sotme, ku testi i letërsisë për maturën shtetërore u publikua në rrjete sociale vetëm pak...

Provimi i parë i Maturës Shtetërore zhvillohet sot, distanca 2 metër dhe deri në 10 maturantë në klasë

Sot do të zhvillohet provimi i parë i Maturës Shtetërore 2020, që do të jetë ai i gjuhës së huaj. Janë...

Rregulla të reja për maturën shtetërore: Administratorë provimi do të jenë edhe praktikantët e mësuesisë

Këtë vit si asnjëherë më parë administratorë provimi do të jenë edhe praktikantët e mësuesisë.   Në një postim në rrjetin...

MATURA 2019/ Dalin rezultatet për provimet me zgjedhje, mund t’i shikoni këtu

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar tashmë edhe rezultatet e fundit të “Maturës Shtetërore 2019”, ato të provimit me zgjedhje. ...

Matura Shtetërore/ Dalin NOTAT e provimit të Gjuhë-Letërsisë (DOKUMENTI)

Dalin notat e provimit të dytë të Maturës Shtetërore 2019, atij të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Provimi u zhvillua më datë...

KSSH: Matura Shtetërore  u vlerësua nga Ministria e Arsimit më pak se aktivitetet e LGBT-së

“Matura Shtetërore  u vlerësua nga Ministria e Arsimit më pak se aktivitetet e LGBT-së” Kështu thotë në një deklaratë për media, Konfederata e Sindikatave...

MATURA ‘E VRARË’, do shokoheni nga këto NOTA që kanë marrë fituesit e olimpiadave

Matura e vrarë. Kështu e nis shkrimin e tij denoncues profesori Luçiano Boçi, njëherazi deputet i Partisë Demokratike i cili publikon disa raste flagrante...

Matura shtetërore, kopja dhe dalja e testit, reagon Nikolla: Një dëshirë vrastare

Gjatë takimit me qytetarët e Tropojës, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka reaguar sot, pas atyre që i ka cilësuar si aludime politike për...

Lajmet e fundit